Rudnik nad Sanem. Siostry Misjonarki nadal poprowadzą dom dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus”

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Domu Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus” w Rudniku powstał w 2000 roku z inicjatywy księdza Czesława Wali
Domu Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus” w Rudniku powstał w 2000 roku z inicjatywy księdza Czesława Wali Dom Dziecka
Udostępnij:
Podpisanie umowy na prowadzenie Domu Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus” w Rudniku nad Sanem

18 stycznia w budynku Starostwa Powiatowego w Nisku, podpisano umowę w sprawie prowadzenia całodobowej placówki typu socjalizacyjnego to jest Domu Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus” w Rudniku nad Sanem.

Umowę ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego z siedzibą w Warszawie, reprezentowanym przez dyrektor Domu Dziecka siostrę Irminę Butowską, podpisali starosta niżański Robert Bednarz i wicestarosta Adam Mach.

Rudnicka placówka zapewnia dzieciom opiekę całodobową, która zaspakaja niezbędne potrzeby wychowanków, w szczególności emocjonalne, rozwojowe, zdrowotne, bytowe społeczne i religijne.

Zgromadzenie zostało wyłonione w drodze otwartego konkursu ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych powiatu niżańskiego w 2021 roku, w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, w ramach zadania „Prowadzenie całodobowej placówki opiekuńczo - wychowawczej typu socjalizacyjnego”.

Na realizację tego zadania Powiat Niżański w bieżącym roku przeznaczył środki z budżetu Powiatu w wysokości 700 tysięcy 495 złotych.

- Dom Dziecka w Rudniku nad Sanem zapewnia dzieciom pozbawionym częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej, opiekę i wychowanie. Docelowo może przyjąć 14 dzieci. Do placówki kierowane będą dzieci zarówno z terenu powiatu niżańskiego, jak i z innych powiatów (w przypadku posiadania wolnych miejsc), na podstawie skierowania starosty niżańskiego, pozbawione częściowej lub całkowitej opieki rodzicielskiej, zwłaszcza dzieci o szczególnych potrzebach zdrowotnych na pobyt całodobowy, po wyczerpaniu możliwości udzielenia pomocy w rodzinie naturalnej lub umieszczenia w rodzinnej pieczy zastępczej – mówi starosta niżański Robert Bednarz.

Polub nas i bądź na bieżąco. Poleć nas swoim znajomym

Echo Dnia Podkarpackie - Polub nas na FB

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie