Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rynek w Rozwadowie po modernizacji zyska na atrakcyjności

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Wizualizacja wyglądu wiekowego rynku w Rozwadowie po jego modernizacji, co ma nastąpić już niebawem
Wizualizacja wyglądu wiekowego rynku w Rozwadowie po jego modernizacji, co ma nastąpić już niebawem Urząd Miasta
Od tysięcy lat rynki miast były centrum życia społeczno-gospodarczo-kulturalnego. Stalowa Wola stoi przed ogromną szansą posiadania takiego rynku, a miejscowi przedsiębiorcy lokalizacji właśnie tam swojego biznesu. Warto już teraz o tym pomyśleć, bo apetyt na rozwadowskie lokale powoli rośnie, a w sytuacji kiedy prace rewitalizacyjne będą się miały ku końcowi na miejsce pod biznes może być już za późno.

Nie jest tajemnicą, że Rozwadów ma się stać mekką drobnego rzemiosła, ginących usług, kulinarnych dobroci, miejscem wydarzeń kulturalno-społecznych, animacji gospodarczych.

Docelowo miejsce to spełniać będzie wszystkie wymogi konieczne do prowadzenia działalności gospodarczej i ma ambicję pełnić tak jak przed laty rolę małego centrum życia mieszkańców Stalowej Woli. Sprzyjają temu realizowane wokół rynku inwestycje: remonty dróg, remont budynku Sokoła i uruchomienie Galerii Sztuki Alfonsa Karpińskiego wraz ze Szkołą Malarstwa i Rysunku, zabytkowy dworzec PKP, który zostanie poddany kapitalnemu remontowi.

Atrakcyjność Rozwadowa dodatkowo podnoszą rewitalizowany Park w Charzewicach, Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów, rozwadowska fara, Muzeum Regionalne. Wszystko to może stać się prawdziwą atrakcją turystyczną.

Rozwadowskie tradycje rzemieślniczo-kupieckie w mieszkańcach Stalowej Woli wciąż są żywe. Stąd szanse na powodzenie biznesu na wyremontowanym rynku są spore. Centrum Rewitalizacji Rozwadowa prowadzi szereg działań, spotkań i konsultacji społecznych, rozsyłane są ankiety, w których można się opowiedzieć za konkretną propozycją prowadzenia na rynku działalności gospodarczej.

Informacje zebrane w wyniku badań ankietowych posłużą do wypracowania szeregu wniosków i rekomendacji, pozwalających na przygotowanie programu ożywienia gospodarczego podobszaru rewitalizacji Rozwadów. http://ankiety.deltapartner.org.pl/rozwadow/.

Ambitny plan rewitalizacji rynku wstępnie zakłada preferencje podatkowe obszaru Rozwadowa dla przedsiębiorców. Brane są pod uwagę: zwolnienie dla chronionych branż rzemieślniczych, zwolnienie z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy, zwolnienie z tytułu rozpoczęcia działalności gospodarczej, zwolnienie od podatku w sektorze start-upów, innowacji, zwolnienie od podatku od nieruchomości z tytułu prowadzonych prac budowy nowych elewacji budynków

Prezentacje przyszłego Rozwadowa zachwycają. Przeglądając je przedsiębiorcy już teraz mogą myśleć o wyborze lokalu dla małego biznesu, bo za kilka lat rynek znów wypełni się mieszkańcami regionu, także w czasie weekendów, kiedy to mają odbywać się różne imprezy i wydarzenia miejskie.

Zainteresowanych tematem ewentualnego inwestowania w Rozwadowie odsyłamy do Centrum Rewitalizacji, które pilotuje wszystkie sprawy z tym związane, pełniąc jednocześnie funkcje doradcze.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Najlepsze kostiumy na Bal Wszystkich Świętych ZOBACZ GALERIĘ





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12LISTOPADA WOLNE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie