Rywal był poza zasięgiem

Piotr SZPAK, <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>
Tarnobrzeskie siatkarki (od lewej: Anna Surowiec, Emilia Burchart i Honorata Jabłonska), choć bardzo się starały, przegrały inauguracyjny mecz w drugiej lidze. M. Radzimowski

Tarnobrzeskie siatkarki przegrały pierwszy mecz w nowym sezonie, ale nie zagrały wcale tak źle, jakby wskazywał na to końcowy wynik.

* SIARKA TARNOBRZEG - MOSiR Remegum Mysłowice 1:3 (21:25, 25:20, 22:25, 13:25).

Siarka: Niezabitowska, Burchart, Chorzępa, Wacławczyk, Jabłońska, Hogendorf - Kabat (libero), Surowiec.

Mysłowice: Smykiel, Najmrodzka, Hyla, Glik, Baran, Ciechnowska - Galek (libero), Adamska, Klocek.

W Siarce zagrały dwie nowe zawodniczki - Anna Hogendorf oraz Magdalena Chorzępa. Zaprezentowały się z dobrej strony i kiedy zgrają się z zespołem, Siarka będzie znacznie silniejsza.

Mecz miał bardzo zacięty przebieg, ale w decydujących momentach górą były przyjezdne. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 7:7, później dominowały mysłowiczanki. W drugim secie, od stanu 18:18, na parkiecie rządziły już miejscowe. Trzecia partia w takich przypadkach bywa decydująca i tak też było tym razem. Do stanu 13:13 trwał bój, później jednak cztery punkty z rzędu zdobyły rywalki. Co prawda nasze dziewczęta wyrównały na 18:18, ale na więcej nie było ich stać. Czwarty set nasz zespół niepotrzebnie odpuścił, dały się jednak we znaki braki kondycyjne.

W pozostałych spotkaniach: SMS PZPS II Sosnowiec - MKS Andrychów 0:3, Armatura Kraków - Stal II Bielsko-Biała 3:0, Sandecja Nowy Sącz - Orzeł Kozy 3:0, Dalin Myślenice - MKS Bielsko Biała 3:1.

1. Andrychów133:0