Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sandomierz Fasion Street. Lasowiackie kamizelki na pięknych modelkach - to najnowsza kolekcja Justyny Gamoń - Wesołowskiej [ZDJĘCIA]

Klaudia Tajs
Kolekcja mody inspirowana kulturą lasowiacką  autorstwa Justyny Gamoń Wesołowskiej zwieńczyła niedzielny pokaz w ramach Sandomierz Fasion Street
Kolekcja mody inspirowana kulturą lasowiacką autorstwa Justyny Gamoń Wesołowskiej zwieńczyła niedzielny pokaz w ramach Sandomierz Fasion Street K. Pitra
Kolekcja mody inspirowana kulturą lasowiacką autorstwa Justyny Gamoń Wesołowskiej zwieńczyła niedzielny pokaz w ramach Sandomierz Fasion Street. To już druga lasowiacka kolekcja autorstwa naszej projektantki mody, która była pomysłodawcą modowego wydarzenia w Królewskim Mieście.

Czytaj też: Będzie kolejna edycja Sandomierz Fashion Street?
Kultura lasowiacka, a szczególne elementy ubioru są niepowtarzalne bardzo inspirujące, dlatego wykorzystuję je w moich kolekcjach - powiedziała Justyna Gamoń Wesołowska, która zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję, na zakończenie niedzielnego pokazu mody w ramach Sandomierz Fasion Street. - W swoim dorobku mam już dwie kolekcje inspirowane kulturą lasowiacką i na pewno będą następne.

Tym razem pani Justyna przygotowała kolekcję inspirowaną kulturą lasowiacką we współczesnych tendencjach. Są to kamiziele lasowiackie, które ją zainspirowały, już jakiś czas temu. To płaszcz męski, pokazany na damskiej sylwetce, troszkę w inny sposób. To pewna forma lasowiackiego kimona. Forma stroju ma 200 lat, a teraz użytkowanie tego jest współczesne.

Dodatkiem do lasowiackich kamizieli były oryginalne torby z lasowiackim haftem, które wyszły spod ręki Teresy Pitry prowadzącej firmę Natulen. - Postanowiłam wykorzystać te torby, ponieważ wspaniale komponują się jako dodatki do całości - wyjaśniła Justyna Gamoń.

Pierwszą kolekcję swoich sukien, zainspirowaną tradycyjnym haftem lasowiackim, Justyna Gamoń Wesołowska, zaprezentowała w ubiegłym roku podczas pokazu w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Pokaz mody był podsumowaniem projektu "Sandomierski EtnoDesign", realizowanego przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

Justyna Gamoń Wesołowska od 2015 roku prowadzi atelier w Tarnobrzegu. Proponuje własne kolekcje ubiorów, tworzy także na zamówienie klientów. Powołana przez nią w ramach projektu ROWES Fundacja Artystyczna GA MON ma na celu prowadzenie działalności wspomagającej rozwój kultury i sztuki, wspieranie talentów i działalności na rzecz rozwijania pasji i zainteresowań. Promuje także edukację kobiet, integrację społeczną i zawodową osób zagrożonych wykluczeniem.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto