Seniorzy i juniorzy przy szachownicach w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Grupa wiekowa zawodników B czyli juniorzy do lat 14 (rocznik 2002 i młodsi). Podziw wzbudzali oczywiście najmłodsi. Zdzisław Surowaniec
Katolicki Klub Sportowy "Victoria" zorganizował w sobotę Wielkanocny turniej szachowy o puchar Prezeski Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli.

Rozgrywki szachowe tradycyjnie zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowała bardzo duża ilość uczestników. Łączna liczba wyniosła 55 osób ze Stalowej Woli, Jastkowic, Pysznicy, Zaklikowa, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Nowej Sarzyny i Sędziszowa Małopolskiego.

Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 3 w Stalowej Woli ze swoim nauczycielem. Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10, a zakończone zostały o godz. 14. Zawodnicy rozgrywali pojedynki szachowe w grupach wiekowych: A - Seniorzy i juniorzy urodzeni w roku 2001 i starsi, B - juniorzy do lat 14 ( rocznik 2002 i młodsi). Dla zwycięzcy turnieju szachowego w kategorii "Seniorzy" przygotowano puchar i nagrodę rzeczową oraz dyplom. Za zajęcie miejsc: od 2 do 12 organizatorzy wręczyli nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Ufundowano również 12 nagród rzeczowych oraz dyplomy dla dwunastu najlepszych juniorów w kategorii wiekowej 2002 i młodsi, a zwycięzca otrzymał dodatkowo puchar. Ufundowano również nagrodę rzeczową i dyplom dla najmłodszego gracza turnieju. Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcą zawodów w kategorii "Seniorzy" został reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria – Mateusz Sondej zdobywając (6 punktów), II miejsce zajęła Urszula Jakubowska (uzyskała 6,0 punktów) z Towarzystwa Szachowego Skoczek Sędziszów Małopolski, z kolei III miejsce zajął Marek Gierak ( 5,5) ze Stalowej Woli, natomiast IV miejsce zajął Mirosław Kiełb (4,5 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, V miejsce zajął Witold Turakiewicz (4) z Dzierdziówki, a szósty był Andrzej Mazurkiewicz (4) z Uczniowskiego Klubu Sportowego ze Szkoły Podstawowej numer 1 z Leżajska.

W klasyfikacji juniorów: 2002 i młodsi pierwsze miejsce zajął Piotr Działak zdobywając 6 punktów z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, II miejsce zajęła Martyna Kulec (5,5) z MZKS Unia Nowa Sarzyna, z kolei III miejsce zajął Karol Żak również (5,5) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, zaś IV miejsce zajął Przemysław Golik (5,5) z Miejsko - Zakładowy Klub Sportowy Unia Nowa Sarzyna, V miejsce zajął Adrian Toniak (5,5) z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Rudnik nad Sanem, a 6-ty był Karol Ji ( 5,0) z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 ze Stalowej Woli.

Natomiast najmłodszą zawodniczką turnieju była Matylda Czulińska - w wieku 6 lat. Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, którzy podziękowali serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczyli puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy.