Sensacja w "polskiej" grupie mistrzostw świata

Z Goeteborga Paweł KOTWICA
Do sensacji doszło w meczu grupy D mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które odbywają się w Szwecji. Niedoceniana Argentyna pokonała w Goeteborgu Słowację 23:18 (7:9). Obie drużyny przegrały w tym turnieju z Polską.

Mecz rozpoczął się podobnie jak sobotnie spotkanie Polska - Argentyna, Argentyńczycy mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem goli i w 15 minucie przegrywali 1:4. Do przerwy Słowacy wygrywali 9:7, a po niej, podobnie jak w spotkaniu ze Szwecją, kompletnie opadli z sił. Argentyna zdobyła swoje pierwsze punkty w turnieju, a Słowacy są w krytycznej sytuacji, bo mają na koncie trzy porażki.

Polacy z dużym trudem pokonali w mistrzostwach Słowację (35:33), a także Argentynę (24:23). Nasz zespół o godzinie 18.15 rozpoczął mecz z outsiderem grupy, Chile.

Materiał oryginalny: Sensacja w "polskiej" grupie mistrzostw świata - Echo Dnia Radomskie