Siarka męczyła się ale wygrała z Tarnovią

Piotr SZPAK <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>
Koszykarze tarnobrzeskiej Siarki (z piłką Rafał Gil) po emocjonującym spotkaniu pokonali rywali z Tarnowa Podgórnego. M. Radzimowski

Tylu kibiców na meczu koszykarzy Siarki dawno nie było. Ci, którzy przyszli, nie żałowali. Bo choć z poziomem spotkania było nie najlepiej, to miejscowi wygrali, a emocji było co niemiara. Nie grała natomiast Stal Stalowa Wola, która dziś zmierzy się w Poznaniu z Politechniką.

* SIARKA TARNOBRZEG - Tarnovia Tarnowo Podgórne 96:89 (23:30, 28:16, 18:25, 27:18)

Siarka: Zych 20 (1x3), Kardaś 18 (1x3), Wall 14 (1x3), Bielak 13 (1x3), Marciniak 10 - Grzegorzewski 15, Gil 4, Bochenek 2.

Tarnovia: Dławiak 22 (2x3), Pięta 18, Dryjański 17 (1x3), Jankowiak 5, Wieczczak 3 - Niesolski 6 (2x3), Czaplicki 4, Lewandowski 4, Nowak 4, Szyttenholm 4, Krajewski 2, Kałowski.

Sędziowali: T. Tomaszewski z Białegostoku, M. Godek z Lublina i K. Nowak z Kraśnika. Widzów: 700.

Nie był to łatwy mecz dla "siarkowców", bowiem Tarnovia zagrała bardzo agresywnie, od pierwszych minut kryła gospodarzy "każdy swego" i to już począwszy od wyprowadzania piłki przez nasz zespół. "Agresja" jednak przegrała z techniką.

ZASKOCZENI GOSPODARZE

Nasi gracze byli tym wyraźnie zaskoczeni, nie decydowali się na rzuty zza linii 6,25 i w 5 minucie, po akcji 2+1 Jędrzeja Jankowiaka przegrywali 10:16. Kibice spokojnie czekali na zryw gospodarzy, ale zamiast tego powiększała się przewaga rywali. Słabo w tym okresie grał Krzysztof Zych, a jeszcze gorzej jego zmiennik Rafał Bochenek. Trzeba jednak przyznać, że goście stanęli na wysokości zadania i chociaż zajmują ostatnie miejsce w tabeli, to w Tarnobrzegu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i widać, że z walki o awans nie zrezygnowali.

POPISOWA AKCJA

Kiedy w drugiej kwarcie przewaga gości osiągnęła już 10 "oczek" - 23:33, w zespole gospodarzy wreszcie gra zaskoczyła. Piękną akcją popisali się Maciej Bielak z Łukaszem Grzegorzewskim, a po kolejnej minucie Grzegorzewski popisał się wsadem i było 37:37. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził rzutami osobistymi Rafał Gil i miejscowi zwiększali przewagę. Dobrze grał Piotr Kardaś, imponował Daniel Wall. Tarnobrzeżanie byli jednak słabsi w walce pod tablicami.

OKRUTNA KWARTA

Pierwszą połowę miejscowi wygrali 51:46, ale od czego mają okrutną dla nich trzecią kwartę. W niej wszystko roztrwonili i po trzech ćwiartkach przegrywali 69:71. Było to o tyle niepokojące, że Zych i Wall mieli na koncie po cztery przewinienia osobiste i każdy ich następny faul oznaczał opuszczenie boiska. W ostatnich 10 minutach emocje były niesamowite, tym bardziej że cały czas na prowadzeniu byli przyjezdni. Ostatnie dwie minuty były już popisem miejscowych. Gospodarzom nie przeszkodziło nawet to, że w newralgicznym momencie za pięć przewinień spadł bardzo dobrze grający w drugiej połowie Zych.

W innych meczach: Zastal Zielona Góra - Znicz Pruszków 63:72, Basket Kwidzyn - Sportino Inowrocław 70:67, Sokół Łańcut - Start Lublin 92:51, Sportowiec Częstochowa - Resovia Rzeszów 92:86, Spójnia Stargard Szczeciński - Górnik Wałbrzych 67:79, mecz Politechnika Poznań - Stal Stalowa Wola - dzisiaj.

Zespoły z miejsc 1-8 zagrają w play off o awans do ekstraklasy, z miejsc 9-14 w play out o utrzymanie.