Siarka przegrała w sparingu z Wisłą Sandomierz

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg przegrała w ostatnim meczu sparingowym. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego ulegli na wyjeździe Wiśle Sandomierz 1:2.

Był to mecz dwóch drużyn z tej samej ligi. Wisła Sandomierz w grupie czwartej trzeciej ligi występowała już w poprzednim sezonie, w którym Siarka zajęła miejsce oznaczające spadek z ligi drugiej.

Dziś lepsza była Wisła i to nie tylko pod względem liczby strzelonych goli.

Zespół z Sandomierza przeważał, choć pierwsza połowa była wyrównana i... słaba. Na boisku panował dość spory chaos, obie drużyny miały problem z kreowaniem okazji podbramkowych, choć raz piłka znalazła się w siatce. Trafił do niej Krzysztof Ropski z siarki, ale sędzia wcześniej dopatrzył się w tej akcji spalonego.

Druga połowa była już zdecydowanie lepsza dla gospodarzy. Wisła była konkretniejsza i stwarzała sobie lepsze okazje do strzelania goli i jako pierwsza dopięła swego.

W 59. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocnym strzałem głową bramkarza pokonał Tyl.

W 72. minucie do wyrównania doprowadził Paweł Mróz, ale już po chwili znów prowadziła Wisła. Gola zdobył Dachnovski.

Siarka wyglądała w tym meczu mocno przeciętnie i nie dała rady doprowadzić do kolejnego remisu. W ofensywie podopieczni Grzegorza Opalińskiego nie błyszczeli, mieli problem z kreowaniem okazji, a z kolei w defensywie zdarzały im się wpadki.

Wisła mogła wygrać ten mecz wyżej, jednak zabrakło jej skuteczności. W jednej akcji Hieronim Zoch z Siarki popisał się kapitalną interwencją po strzale przeciwnika sprzed pola karnego.

Klub z Tarnobrzega ma jednak jeszcze kilka tygodni czasu na to, by poprawić błędy w swojej grze przed startem ligi.

Obie te drużyny zagrają również ze sobą w meczu otwierającym zmagania w trzeciej lidze w tym sezonie. Ten odbędzie się w Tarnobrzegu, dnia jedenastego sierpnia.

Wisła Sandomierz - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (0:0)
Bramki:
Marcel Tyl 59, Witalij Dachnowski 73 - Paweł Mróz 72.

Wisła: Wierzgacz - Franczak, Sudy, Kolbusz, Chorab - Testowany 1, Siedlecki, Testowany 2, Śmigielski - Michalski, Piechniak.

Wisła od 60. minuty: Pietras - Konefał, Kolbusz, Wilk, Testowany 3 - Piątkowski, Kmiotek, Tyl, Jeziorski, Dachnowski - Zawiślak.

Siarka (I połowa): Zoch - Głaz, Wawrylak, Duda, Kowalik - Kasperkiewicz, Galara - Świderski, D'Appolonio, Kargulewicz - Ropski.

Siarka (II połowa): Zoch - Kowalik, Kapuściński, Józefiak, Orzechowski - Wiktor, Lenartowski - Fornek, Gębalski, Kargulewicz - Mróz.