Kamil Górniak
Siarka ma właściwie tylko matematyczne szanse na zachowanie ligowego bytu.
Siarka ma właściwie tylko matematyczne szanse na zachowanie ligowego bytu. Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg przegrała na własnym boisku z Pogonią Siedlce 1:2 i szansę na utrzymanie zmalały praktycznie do zera.

Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Siedlce 1:2 [ZDJĘCIA MECZU]

Siarka rozpoczęła spotkanie od mocnych ataków. Chwilę po rozpoczęciu meczu dwukrotnie okazję miał Paweł Mróz, ale nie był w stanie pokonać golkipera gości. Z minuty na minutę przewaga Siarki rosła. W 13. minucie świetne podanie od Szymona Kalinca otrzymał Piotr Cichocki, który wyszedł sam na sam z Maciejem Kikolskim, lecz bramkarz Pogoni popisał się fenomenalną interwencją.

Goście pozwolili się wyszumieć Siarce i zaczęli śmielej atakować. W 25. minucie ofiarna interwencja Michała Bierzały uratowała gospodarzy przed utratą gola. Chwilę później Wojciech Muzyk świetnie obronił uderzenie Damiana Szuprytowskiego. W 36. minucie z kolei Pogoń wyszła na prowadzenie. Zagrana w pole karne futbolówka minęła dwóch zawodników Siarki i spadła pod nogi Cezarego Demianiuka, który nie dał szans Muzykowi. Siarka przed przerwą zdołał wyrównać za sprawą Igora Wosia, który wykorzystał podanie Cichockiego.

Po zmianie stron przez dłuższy czas nie działo się nic szczególnego. Brakowało klarownych okazji bramkowych, a mecz mocno się zaostrzył. Było duży brzydkich fauli, a mało dobrej gry, którą kibice mogli oglądać w pierwszej połowie zawodów. W 73. minucie Cezary Bujalski nie trafił w bramkę z 5. Metrów. 60 sekund później Damian Nowak już się nie pomylił i lobem pokonał Muzyka. Siarka postawiła wszystko na jedną kartę, bowiem porażka praktycznie przekreślała szansę beniaminka z Tarnobrzega na utrzymanie. Ataki drużyny gospodarzy były jednak dość chaotyczne i zabrakło klarownych sytuacji, aby myśleć o remisie. Ostatecznie końcowy rezultat się już nie zmienił i Siarka ma właściwie tylko matematyczne szanse na zachowanie ligowego bytu.

Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Demianiuk 36, 1:1 Woś 42, 1:2 Nowak 74

Siarka: Muzyk - Woś (77 Stefanik), Noiszewski, Bierzało, Jania ż, Cichocki (80 Krempa), Kaliniec, Tyl (46 Bieniarz ż), Hrnciar (77 Agudo), Mróz (69 Yatsenko), Zawiślak ż. Trener Dariusz Kantor.

Pogoń: Kikolski ż- Lewandowski, Szuprytowski, Nowak (80 Majewski), Wichtowski, Bujalski ż (90 Mamis), Fiedosewicz, Misiak ż, Rutkowski, Demianiuk ż, Wiecenciak ż (69 Sinior). Trener Maciej Soroka.