-Najprawdopodobniej zwierzęta weszły na lód, który się pod nimi załamał i utopiły się - mówi komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora. Martwe dziki przebadano, aby wykluczyć ASF. Były zdrowe.

Do nietypowej interwencji doszło w sobotę.

- Pewien mieszkaniec poinformował nas, że w jeziorze pływa siedem martwych dzików. Skontaktowaliśmy się z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielowsi, która nam pomogła. Funkcjonariusze za pomocą chwytaków wciągali ciała do łódki. Wymagało to siły i zręczności, ale wszystkie udało się wyciągnąć na brzeg. Były to młode i dorosłe osobniki - mówi komendant Kędziora.

Dziki zostały w poniedziałek poddane badaniom. Przeprowadził je Zakład Higieny Weterynaryjnej w Krośnie. U zwierzyny wykluczono chorobę ASF. Ciała dzików zostały zutylizowane.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?Zobacz także:Flesz. Matematyka do poprawki, czy nie będzie już obowiązkowa na maturze? NIK alarmuje, że poziom fatalny