mko
Skoki narciarskie dzisiaj Seefeld MŚ 2018. Szczegółowe informacje, transmisje.
Skoki narciarskie dzisiaj Seefeld MŚ 2018. Szczegółowe informacje, transmisje. Pawel Relikowski / Polska Press
W Seefeld, w Austrii, trwają mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Wielkie emocje budzą konkursy skoków narciarskich. Kibice tej dyscypliny w Polsce mają nadzieję na dobry występ naszych zawodników w piątkowym konkursie na skoczni normalnej. Sprawdź wszystkie przydatne informacje o transmisjach i godzinach konkursów. U nas także wyniki rywalizacji na skoczni HS-108.

KONKURS INDYWIDUALNY NA SKOCZNI NORMALNEJ

Piątek, 1 marca 2019 - konkurs

Tego dnia odbędzie się konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni 109 metrowej.

• 16 - konkurs skoków

Transmisje:

• TVP Sport od godziny 15.10
  • Eurosport 1 od godziny 15.30
  • TVP 1 od godziny 15.35
  • Internet: sport.tvp.pl

W czwartek odbyły się kwalifikacje do konkursu. Pierwsze miejsce zajął w nich Stefan Kraft, skacząc na odległość 106 metrów i 130,9 punktu. Drugi był Ryoyu Kobayashi, który uzyskał 108,5 metra oraz 127,5 punktu. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch z wynikiem 107 metrów i 126,1 punktu.

Kolejny Polak, Dawid Kubacki, uplasował się na czwartym miejscu (104 metry, 123.4 punktu), 16. był Piotr Żyła (99 metrów, 113,1 punktu), a 26. miejsce zajął Stefan Hula (101,5 metra, 105,5 punktu).

W Seefeld odbyły się już dwa konkursy. W zawodach indywidualnych na skoczni dużej najlepszy był Markus Eisenbichler. Z kolei w konkursie drużynowym na dużej skoczni najlepsza była drużyna Niemiec.

12. Kazachstan 214.6

A oto wyniki najlepszej dziesiątki konkursu drużynowego, biorąc pod uwagę skoki poszczególnych zawodników:

(miejsce, imię i nazwisko, pierwszy skok, drugi skok, łączny wynik punktowy)

28. Stefan HULA 113.5 m 116.5 m, 197.8 pkt

W sobotę, 23 lutego, odbył się już konkurs indywidualny na skoczni dużej (HS 130 metrów). Oto pierwsza trójka zawodów:

1. Markus Eisenbichler (Niemcy)
2. Karl Geiger (Niemcy)
3. Kilian Peier (Szwajcaria)

Miejsca Polaków: 5. Kamil Stoch, 12. Dawid Kubacki, 19. Piotr Żyła, 40. Jakub Wolny

Warto wspomnieć, że na MŚ w Seefeld skaczą także kobiety.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PLAN TRANSMISJI SKOKÓW KOBIET

POLACY NA MŚ W NARCIARSTWIE KLASYCZNYM

Jak dotąd, Polacy zdobyli 28 medali na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Na ten dorobek składa się 10 złotych, 6 srebrnych i 12 brązowych krążków. Jedenaście z tych medali zdobyli biegacze, 15 skoczkowie narciarscy, a dwa kombinatorzy norwescy.

Na temat tegorocznych zawodów skoków narciarskich wypowiedział się w piątek wieczorem, już po zakończeniu kwalifikacji, Adam Małysz.

- Dzisiaj dobyła się seria treningowa i kwalifikacje. Trochę mieliśmy pecha, co do warunków. Nie mamy więc odniesienia. Pierwszy trening chłopaki skakali bardzo dobrze. Niby te odległości nie były najgorsze, ale z miejsc chłopaki nie byli zadowoleni. Mamy to z tyłu głowy, ale nie przywiązujemy do tego wielkiej wagi. Konkurs jest w sobotę - mówił Adam Małysz.

- W sobotę ma świecić słońce. Ile więc można mieć pecha? wierzę, że Stefan Horngacher porozmawia z chłopakami i zmotywuje ich do wysiłku. My, jako sztab, możemy ich wspierać, ale to oni stoją na górze. Proszę wszystkich o trzymanie kciuków - powiedział Adam Małysz.

Materiał oryginalny: Skoki narciarskie dzisiaj w TVP1 godzina konkursu ? Zawody na skoczni normalenej na MŚ Seefeld w piątek, 1 marca 2019 - Echo Dnia Świętokrzyskie