Śląsk Wrocław - Budnocost Podgorica na żywo. TRANSMISJA TV online

Redakcja
Śląsk Wrocław - Budnocost Podgorica w Internecie. Transmisja TV na żywo

Z dwubramkową zaliczką z pierwszego spotkania i w najmocniejszym składzie przystąpią do rewanżowego meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Buducnostią Podgorica piłkarze Śląska Wrocław. "Rywale przyjadą, żeby wygrać" - ostrzegł trener Orest Lenczyk.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szkoleniowiec podkreślił, że utrata bramki w początkowej części spotkania mocno skomplikuje sytuację jego zespołu.

"Przeciwnik może uwierzyć w osiągnięcie korzystnego wyniku, a wiem doskonale, że w takiej sytuacji nerwy nie będą dobrym doradcą. Bardzo by mi zależało, żeby to spotkanie rozstrzygnęły umiejętności piłkarskie, a nie nerwowa atmosfera" - dodał.

Do meczu Śląsk Wrocław przystąpi w najmocniejszym składzie m.in. z powracającym po kontuzji Holendrem Johanem Voskampem i Rafałem Grodzickim, który w pierwszym meczu pauzował za kartki.

Zdaniem trenera Buducnosti Podgorica Radislava Dragicevica kluczowy dla wyniku rewanżowego spotkania 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów ze Śląskiem Wrocław może być pierwszy kwadrans gry. "Mamy prawo liczyć na dobry wynik" - dodał.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szkoleniowiec podkreślił, że jego zespół będzie się starał od pierwszych minut kontrolować grę i jak najszybciej zdobyć bramkę, "bo w dalszej części spotkania może to nam przynieść przewagę psychiczną i ładniejszą grę".

"Nawet jednak jeśli ten gol padnie w drugiej połowie, to i tak nie będzie zbyt późno. Najważniejszą sprawą będzie uniemożliwienie przeciwnikowi zdobycia bramki" - dodał.

Oceniając pierwsze spotkanie, w którym jego zespół przegrał ze Śląskiem 0:2, trener powiedział, że o wyniku tego meczu zadecydowało większe doświadczenie drużyny prowadzonej przez Oresta Lenczyka. "Mam jednak nadzieję, że jeśli rozpoczniemy rewanżowe spotkanie w takim stylu jak poprzednio i dojdzie do takich sytuacji jak rzut karny tuż po przerwie, to mamy prawo liczyć na dobry wynik" - podkreślił.

Jeśli wrocławianie awansują do kolejnej rundy, to wówczas trafią na szwedzki Helsingborg IF lub walijski The News Saints Shropshire. Pierwsze spotkania tej fazy odbędą się 31 lipca i 1 sierpnia, a rewanżowe - 7 i 8 sierpnia

Początek środowego spotkania Śląsk Wrocław - Buducnost Podgorica -o godz. 20.45. Przed tygodniem, w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji LM, Śląsk wygrał w Podgoricy 2:0 po golach Słoweńca Roka Elsnera i Sebastiana Mili. Transmisja z meczu dostępna na antenie TVP 1 i TVP Sport od 20.40 Mecz będzie można zobaczyć również w internecie: