Sokół Nisko z pucharem

Grzegorz Lipiec
Czwartoligowy Sokół Nisko wygrał Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola. Krzysztof Nowaliński
Nie było niespodzianki w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola. Triumf Sokoła Niska.

Sokół Nisko - Stal Nowa Dęba 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Michał Serafin 67, 2:0 Marcin Tur 82, 2:1 Piotr Krawczyk 87, 3:1 Krystian Lebioda 88.
Sokół: Wietecha - Kołodziej (46 Tabaka), Maciorowski, Stępień, Wojtak - Niedziałek (80 Puzio), Dyba, Woźniak, Sudoł (46 Tur), M. Serafin (82 Drelich) - Sachniuk (46 Lebioda).
Stal: Bujak - Domagała (46 Górak), K. Serafin, K. Wilk, Głowacki - Milanowski (46 Szypuła), Sz. Serafin, Panek, Krawczyk, Rębisz - M. Wilk (76 Franuszkiewicz).

Sędziował: Rafał Sawicki z Tarnobrzega. Widzów: 200.

W Turbi we wtorek poznaliśmy zwycięzcę Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola. W finale spotkały się ze sobą dwaj czwartoligowcy: Sokół Nisko oraz Stal Nowa Dęba. Faworytem była drużyna Artura Lebiody i nie zawiodła. Kibice zobaczyli ciekawe widowisko, a wszystkie gole padły w drugiej połowie. Najpierw Stal napoczął Michał Serafin. W 82 minucie po podaniu Grzegorza Woźniaka piłkę do siatki skierował Marcin Tur, który jest w wyśmienitej strzeleckiej formie. Stal zdobyła kontaktowe trafienie w 87 minucie, a autorem gola był Piotr Krawczyk. Na tyle było jednak stać drużynę Andrzeja Majdańskiego, bo już 60 sekund później stoickim spokojem w polu karnym popisał się Krystian Lebioda, który ustalił tym samym wynik finałowego meczu.

Sokół zagra w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim ze zwycięzcą pary Wólczanka Wólka Pełkińska - JKS 1909 Jarosław. Ten mecz odbędzie się w środę, 17 maja, o godzinie 17.