Sokół Sokolniki zagra w finale Pucharu ze Stalą Rzeszów

Damian Wiśniewski
Sokół Sokolniki
Sokół Sokolniki zagra w finale Regionalnego Pucharu Polski ze Stalą Rzeszów. Drużyna Janusza Niedźwiedzia zasłużenie pokonała Sokoła Sieniawa, choć nie brakowało w tym meczu kontrowersji.

Stal wygrała to spotkanie pewnie, 3:0, a wspomniane kontrowersje polegały na tym, że zawodnicy gości dwukrotnie domagali się podyktowania dla swojej drużyny rzutów karnych. Protesty Szymona Szydełki przy drugiej sytuacji były nawet na tyle żywiołowe, że dostał on od arbitra tego meczu czerwoną kartkę.

Pierwszy gol dla Stali padł w 34. minucie gry i było to samobójcze trafienie Kacpra Drelicha. Następnie dwa gole zdobył Wojciech Reiman i robił to odpowiednio w 36. oraz 88 minucie, za każdym razem ze stałego fragmentu gry. Najpierw z rzutu wolnego, a następnie z rzutu karnego.

Tym samym Stal Rzeszów, występująca na co dzień w trzeciej lidze, awansowała do finału okręgowego Pucharu Polski, w którym już wcześniej znalazł się Sokół Sokolniki. Zespół z powiatu tarnobrzeskiego w półfinale po rzutach karnych (po 90 minutach był wynik 2:2, po 120 3:3) Ekoball Sanok z czwartej ligi. Spotkanie finałowe odbędzie się 12. czerwca na boisku w Sokolnikach.