Sokół Sokolniki zagra w IV lidze!!!

Piotr Szpak [email protected]
Po meczu w Sokolnikach wśród piłkarzy Sokoła zapanowała wielka radość, a szampan lał się przez długi czas strumieniami. Krzysztof Florek
Beniaminek wywalczył awans. Drużyna Mokrzyszowa Tarnobrzeg spada do klasy_A. Strzelecki popis Słowianina Grębów. Kamień rozłupany przez_Stal. Drużyna Wisanu_Skopanie znów zaimponowała

Sokół Soloniki 3 (2)
ŁKS Łowisko 0 (0)

Bramki: Szeser 27, 33, 53.
Sokół: Kulig - Nowak, Rutyna, Ulawski, Kruk - Bożek I (46 Bieńko), Cąpała, Tabaka (70 Kasak), Kowal - Szeser, Piasecki.
Łowisko: Osipa - Klimek, D. Wilk, Węglarz, Nizioł - Ożóg (71 T. Wilk), Tabor (57 Rembisz), Radomski, Olko - Kusiak, Marciniak (70 Grochala).
Sędziował: Paweł Kantor z Dębicy. Widzów: 270.
Początek był wyrównany, a grający z kontry goście dwukrotnie za sprawą Marciniaka postraszyli bramkarza gospodarzy. Upragnionego przez sokolniczan gola gospodarze zdobyli po strzale Marcina Szesera, który najprzytomniej zachował się w podbramkowym zamieszaniu. Po sześciu minutach ten sam zawodnik celną “główką" podwyższył na 2:0.

Trzy minuty po wznowieniu gry Szeser po raz trzeci pokonał Osipę i stało się jasne, że do Sokolnik zawita czwarta liga. Miejscowym pozostało tylko odliczać minuty pozostałe do zakończenia spotkania, a po końcowym gwizdku arbitra strzeliły korki od szampanów.

San Wrzawy 1 (1)
Słowianin Grębów 9 (5)
Bramki:
J. Fietko 22 - Kułaczkowski 6, 11, 59, Rak 20, Szczepański 39, 44, Krasoń 73, Drabik 76, Rożek 85.
San: Czarnecki - Loch, Wydra, Ł. Laskowski, D. Laskowski I, J. Fietko, S. Fietko. Panek (26 Wiciński), Bartoszek - Galek, M. Fietko I.
Słowianin: Kozieł - Rzepecki (31 N. Dul), Krasoń, Kozioł (60 Warchoł), Rożek - Drabik (79 A. Dul), Rak, Kułaczkowski (60 Burdzy), Wilk I- Stąporski, Szczepański.
Sędziował: Mariusz Myszka ze Stalowej Woli. Widzów: 150.
Już w pierwszej minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale zamiast do siatki Jakub Fietko wycelował w słupek bramki gości. Przyjezdni zdobyli prowadzenie po strzale Marcian Kułaczkowskiego, który strzałem z 25 metrów trafił w górny róg bramki wrzawian. Był to gol z gatunku tych “stadiony świata". Po zmianie stron wyraźna przewaga nadal była to stronie grębowianie, a kibice zobaczyli kolejnego pięknego gola, którego strzałem z rzutu wolnego zdobył Dawid Krasoń.

Orzeł Rudnik 1 (1)
LZS Zdziary 2 (2)
Bramki:
Szopa 21 - Startek 38, K. Urbanik 45.
Orzeł: Kusy - Chichoń, Wojtowicz, Iskra, Szymonik - Szopa, Mucha (73 Poźniak), Koza (86 Maciaszek), Pędlowski - Gąsiorowski, Mierzwa (46 Chapuła).
Zdziary: W. Urbanik - Pachla, Startek, K. Węgliński, P. Cichoń - K. Urbanik (60 M. Cichoń), Gruszczyk, P. Wojtas (75 Tofil) - M. Węgliński, Wojtas - Paprocki (90 Mika).
Sędziował: Artur Łącz z Tarnobrzega. Widzów: 120.
Prowadzenie zdobyli gospodarze, ale przyjezdni się nie poddali i wyrównali na siedem minut przed przerwą. Nie był to jednak koniec skuteczności w wykonaniu ekipy ze Zdziar, która jeszcze przed zejściem na przerwę objęła prowadzenie. Po zmianie stron gole już nie padły, bowiem goście mieli bardzo dobrze zorganizowaną obronę.

Sokół Kamień 1 (0)
Stal Gorzyce 4 (1)
Bramki:
Leśniowski 23, 60, Sojecki 80, Wierzgacz 86 - M. Socha 85.
Gorzyczanie wygrali bez większego wysiłku, będąc drużyną lepszą od gospodarzy w każdym elemencie gry. Najlepszym piłkarzem na boisku był Mateusz Leśniowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Stal II Stalowa Wola 4 (2)
Mokrzyszów Tarnobrzeg 1 (0)
Bramki:
Michałek 20, 47, 87, Tur 41 - Guściora 60 z karnego.
Dla mokrzyszowian był to mecz ostatniej szansy, a zdobycie choćby punktu pozwoliłoby utrzymać się tarnobrzeżanom w klasie okręgowej.
Już jednak po pierwszej połowie stało się jasne, że gospodarze nie odpuszczą rywalom, z którymi przegrali jesienią w Tarnobrzegu.

Wichry Rzeczyca Długa 0 (0)
Unia Skowierzyn 3 (2)
Bramki:
Zając 5, Woś 10 z karnego, Myszka 65.
Drużyna ze Skowierzyna bardzo szybko zapewniła sobie w tym meczu zwycięstwo. Już po 10 minutach goście wygrywali 2:0 i później już tylko kontrolowali wynik spotkania.

Wisan Skopanie 3 (1)
Unia Nowa Sarzyna 3 (3)
Bramki:
Polek 44, Rzeźwicki 75, Jarosz 85 - Gnatek 12, Sobota 23, 42.
Po 42 minutach gry sarzynianie, których w tym meczu urządzał o tylko zwycięstwo wygrywali 3:0. Gospodarze zdołali jednak strzelić gola “do szatni", a po przerwie zaimponowali ambicją doprowadzając do remisu.

Sparta Jeżowe 0 (0)
Solo Olimpia Pysznica 4 (2)
Bramki:
Sobiło 25, 37, 75, Mulawka 65.
Dla Sparty koszmarny sezon zakończył się wysoką porażką, ale i tak miejscowi mogą być zadowoleni, że nie przegrali w znacznie wyższych rozmiarach.