Spadkowicz w dużym kryzysie rywalem "Stalówki"

Kamil Jóźwik
Radosław Kuśnierz
Trwa sierpniowy maraton w drugiej lidze. Nasze zespoły jeszcze nie odpoczęły po trudnych sobotnich przeprawach, a w środę czekają je kolejne. Stal Stalowa Wola zagra na Izo Arenie w Boguchwale z Pogonią Siedlce (godzina 17).

Zabiła ich prostota
Po efektownym zwycięstwie z Widzewem ekipa Krzysztofa Łętochy ostrzyła sobie apetyt na kolejne punkty, w wyjazdowym spotkaniu w Stargardzie. Ostatecznie wracała znad morza w minorowych nastrojach (porażka 0:1). - Na naszą porażkę złożyły się dwa powody. Po pierwsze „zabiła” nas prostota gry rywali. Wiedzieliśmy, że opiera się ona głównie na długich, kilkudziesięciometrowych piłkach z pominięciem drugiej linii i zwłaszcza w pierwszej połowie tych piłek nie potrafiliśmy zbierać. W drugiej połowie z kolei rozgrywaliśmy piłkę zbyt spokojnie i dawaliśmy przeciwnikowi, po odbiorze, okazję do szybkich ataków – wyjaśniał szkoleniowiec Stali.

Na Pogoń ze zmianami?
Dość niespodziewana porażka z niżej notowanymi Błękitnymi najprawdopodobniej spowoduje zmiany w wyjściowym składzie hutniczego zespołu. - Staram się nie dokonywać ich po zwycięskich meczach, ale także tempo rozgrywania spotkań raczej je wymusi – zapowiedział trener Łętocha. Jedną z możliwych roszad w zestawieniu jego drużyny może być powrót do gry od pierwszej minuty Piotra Mrozińskiego.

Rywal dużym rozczarowaniem
Pogoń Siedlce, jako spadkowicz, siłą rzeczy był przed rozpoczęciem sezonu wymieniany w gronie potencjalnych kandydatów do awansu. Ekipa Pawła Sikory nie dość jednak, że nie odniosła jeszcze zwycięstwa, to w pięciu meczach zdobyła zaledwie dwie bramki.
Faworytem środowego pojedynku będą zatem piłkarze „Stalówki”, tym bardziej, że wyraźnie polubili gościnne występy w roli gospodarza na Izo Arenie w Boguchwale. Wygrali na niej pięć kolejnych spotkań ligowych strzelając rywalom łącznie 15 goli.
Po raz ostatni Stal zmierzyła się z Pogonią ponad cztery lata temu. Prowadzona wówczas przez Pawła Wtorka przegrała u siebie 1:2. Wcześniejsze dwa domowe starcia jednak wygrała (3:0 i 2:0).

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!