mtr
Krzysztof Nowaliński
Stal Stalowa Wola ograła w meczu kontrolnym Bruk-Bet Termalikę 2:0. Sobotni sparing odbył się w Niecieczy.

W 30. minucie „Stalówka” nie wykorzystała karnego podyktowanego po faulu na Adrianie Szczutowskim – bramkarz pierwszoligowych „Słoników” obronił strzał Krzysztofa Kiercza. Po zmianie stron bramki dla Stali zdobyli Michał Płonka i Piotr Zmorzyński. Popisał się również Matthew Korziewicz, który obronił karnego. Każdy z bramkarzy: Pietrzkiewicz, Siudak, Korziewicz rozegrali po 30 minut.

- Przede wszystkim cieszy gra na zero z tyłu, taki był nasz główny cel na to spotkanie – mówi Szymon Szydełko.

W drugiej połowie trener Stali Stalowa Wola przyglądał się jednemu zawodnikowi testowanemu.

- To ofensywny pomocnik, jesteśmy zdecydowani na jego angaż – mówi Szydełko.

Kolejnym sparingpartnerem Stali będzie Korona II Kielce – mecz zaplanowano na środę.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:0)

Bramki: M. Płonka 55, Zmorzyński 71.