Srebrna sztafeta z Małgorzatą Osiecką. Medal na koniec Mistrzostw Europy U18

Grzegorz Lipiec
Tak wygląda drużyna Polek w sztafecie szwedzkiej. Ta ekipa zdobyła srebrny medal w Tbilisi. PZLA
Na zakończenie Mistrzostw Europy U-18 w Tbilisi srebro Polek w sztafecie szwedzkiej. W składzie biegaczka Victorii Stalowa Wola, Małgorzata Osiecka. Nasza zawodniczka świetnie spisała się półfinale.

Za nami Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce, które odbyły się w Tbilisi (Gruzja). Świetnie zaprezentowała się w eliminacjach na 400 metrów Małgorzata Osiecka (Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola). W swojej serii ustanowiła nowy rekord życiowy 56.50, a trzecie miejsce dało jej awans do półfinału. Niestety w drugim biegu nie poszło jej już tak dobrze i z czasem 62.15 zajęła ostatnie miejsce.

Jednak na tym nie skończył się jej udział w Mistrzostwach. Osiecka wystartowała w sztafecie szwedzkiej (100 metrów, 200 metrów, 300 metrów, 400 metrów). Polki, z biegnącą na ostatniej zmianie Małgosią, zwyciężyły w biegu półfinałowym, uzyskując czas 2:11.22 i bezpośredni awans do finału. Pozostałe zawodniczki w sztafecie to: Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Martyna Kotwiła. W finale zawodniczkę Victorii zastąpiła Karolina Łozowska (wcześniej indywidualnie wywalczyła srebrny medal na 400 metrów). Nasza sztafeta zajęła drugie miejsce ustanawiając nowy rekord Polski 2:08.57 i tracąc do zwycięskiej sztafety Francji zaledwie 9 setnych sekundy.