Srebro dla Małgorzaty Cetnarskiej z Victorii Stalowa Wola

Grzegorz Lipiec
Małgorzata Cetnarska (górny rząd z lewej) z Victorii Stalowa Wola ma w swojej kolekcji kolejny mistrzowski medal. PZLA
Dobiegły do końca Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Juniorów oraz Juniorów Młodszych w Toruniu. Na koniec medal dla Victorii Stalowa Wola zdobyła Małgorzata Cetnarska.

W chodzie zawodniczek z kategorii U20, pierwszej konkurencji ostatniego dnia mistrzostw, złoto zdobyła kwidzynianka Agata Kowalska, która przeszła 3000 metrów w 14:04.35. Srebrny medal wywalczyła Małgorzata Cetnarska (Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola), która czasem 14:13.52 poprawiła rekord życiowy. Jako trzecia linię mety minęła Zuzanna Drygalska – 14:32.69.

Pierwszy medal dla Victorii Stalowa Wola i to od razu z najcenniejszego kruszcu zdobyła Małgorzata Osiecka. Gosia zwyciężyła w biegu na 600 metrów rywalizacji juniorów młodszych z czasem 1:33.81. Szymon Żywko został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu w biegu na 800 metrów juniorów z czasem 1:58.64. Agnieszka Dybka (Victoria) rywalizację na 1000 metrów U18 zakończyła z czasem 4:05.89 i zajęła 26. pozycję. W konkursie skoku w dal Jakub Gumiela (Victoria) zajął siódme miejsce z wynikiem 6.84 - to jego halowy rekord życiowy. W finałowym biegu na 3000 metrów juniorów Stanisław Lebioda (Victoria) zajął czwarte miejsce z czasem 8:50.94.

Srebrny medal zdobył z kolei Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa), który w biegu na 1500 metrów juniorów uzyskał swój halowy rekord życiowy - 4:00.40.

Medalowe konto Tiki-Taki Kolbuszowa wzbogaciła Wiktoria Wrońska. W finale biegu na 200 metrów juniorek młodszych Wiktoria zdobyła srebrny krążek, a na mecie zameldowała się z czasem 25.29 - to jest jej halowy rekord życiowy.