Stal II Stalowa Wola przegrała na inaugurację sezonu ze Stalą II Mielec (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski, Krzysztof Nowaliński
W meczu inaugurującym 4. ligę Stal II Mielec pokonała na wyjeździe Stal II Stalową Wolę 3:1 Krzysztof Nowaliński
Piłkarze zespołu rezerw stalowowolskiej Stali rozpoczęli rozgrywki na poziomie czwartej ligi.

Pierwszy mecz jednak nie poszedł po ich myśli. Przeciwnikiem był także zespół rezerw, ale Stali Mielec.
Stal II Stalowa Wola - Stal II Mielec 1:3 (1:2)
Bramki:
Michał Mistrzyk 6 - Mateusz Załucki 23 z rzutu karnego, Łukasz Seweryn 36, 89.

Stal II Stalowa Wola: Siudak – Mistrzyk, Szifer, Stelmach, Tłuczek (46. Lebioda), Śpiewak (46. Kuchyt) – Marut (58. Piotrowski), Jopek, Stepniowski – Ciepiela, Dziopak (68. Filip Moskal).
Trener Artur Lebioda.

Stal II Mielec: Dudek – Załucki, Soljić (90+2. Sztuka), Kochowski, Bakowski – Lisowski, Chmielowiec (90. Sosiński), Seweryn, Kramarz (78. Czop) – Bajorek (83. Kiełbasa), Silva (71. Skiba).
Trener Damian Skiba

Dla stalowowolskiej ekipy ten sezon będzie okazją do udowodnienia tego, że faktycznie zasłużyła na awans do czwartej ligi. Poprzedni sezon w klasie okręgowej zakończyła bowiem na drugim miejscu ze stratą aż dziesięciu punktów do Siarki II Tarnobrzeg, która jednak awansować nie mogła.

W tym meczu podopieczni Artura Lebiody nie podołali jednak zadaniu.

- Zagrały ze sobą dwa zespoły równorzędne zespoły. Próbowaliśmy i my i oni grać w piłkę. Dwa pierwsze gole straciliśmy na własne życzenie, przez własne błędy. Wygrał zespół może nie lepszy przez cały mecz, ale skuteczniejszy, bardziej zaangażowany. U nas zagrało kilku zawodników z pierwszej drużyny, powinniśmy od nich wymagać więcej - powiedział trener stalowowolskiej drużyny.

Gospodarze wzmocnieni graczami z pierwszej drużyny bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i już w 6. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Maruta, Mistrzyk strzałem głową pokonał Dudka otwierając tym samym wynik spotkania. Przyjezdni odpowiedzieli w 23. minucie, kiedy to Kramarz został sfaulowany w polu karnym a Załucki pewnym strzałem, myląc Siudaka wyrównał rywalizację meczu. W 28 minucie groźnie uderzał Soljić a w 36. minucie goście cieszyli się z kolejnej bramki. Po rzucie rożnym, najwyżej do piłki wyskoczył Seweryn nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat jednak ich akcje kończyły się niepowodzeniem. W końcówce meczu mielczanie zamknęli spotkanie wyprowadzając skuteczną kontrę zakończoną bramką. Kiełbasa doskonale zagrał do Seweryna a ten z zimną krwią ustalił wynik spotkania strzelając swoją drugą bramkę.

W kolejnej serii spotkań rezerwy Stali Stalowa Wola czeka spotkanie ze Startem Pruchnik, który także swojego pierwszego meczu w tym sezonie nie wygrał. Czy któraś drużyna się przełamie?