Stal Nowa Dęba przegrywa i spada do "okręgówki"

/gli/
Piłkarze Stali Nowa Dęba (niebiesko-czarne stroje) żegnają się z czwartą ligą.
Piłkarze Stali Nowa Dęba (niebiesko-czarne stroje) żegnają się z czwartą ligą. Grzegorz Lipiec
Przegrana 2:3 z Czarnymi Jasło sprawiła, że Stal Nowa Dęba żegna się z czwartą ligą.

Czarni 1910 Jasło - Stal Nowa Dęba 3:2 (0:2)

Bramki: 0-1 K. Serafin (30), 0-2 Bartkiewicz (42), 1-2 Tusiński (66-karny), 2-2 Szopa (85), 3-2 Szopa (89)

Podopieczni Daniela Młynarczyka sprawili wielki zawód swoim kibicom. Grając z ostatnią w tabeli drużyną stracili gola decydującego o spadku na minutę przed końcem meczu. Porażka boli tym bardziej, że Stal prowadziła do 66 minuty 2:0 i miała wszystko pod kontrolą. Teraz nad zespołem z Nowej Dęby zgromadziły się czarne chmury.

Do trzeciej ligi awansowały: Polonia Przemyśl oraz Piast Tuczempy. Oprócz Stali czwartą ligę opuszczają: Czarni 1910, Sawa Sonina i Strumyk Malawa.

Ze stalowowolskiej "okręgówki" do klasy A spadną nie dwie tylko trzy ostatnie drużyny w tabeli. Degradacja Sparty Jeżowe i Wichrów Rzeczyca Długa jest już przesądzona. Kolejnym spadkowiczem będą ekipa Mokrzyszowa Tarnobrzeg lub Łowiskiego Klubu Sportowego Łowisko.