Stal Nowa Dęba uratowała punkt w Pilźnie

/ARKA/
Piłkarze Stali Nowa Dęba uratowali remis 1:1 z Rzemieślnikiem w Pilźnie po golu z rzutu karnego Tomasza Warzochy (w żółtej koszulce). Marcin Radzimowski
W środowej kolejce czwartej ligi podkarpackiej z naszych drużyn tylko piłkarze Stali Nowa Dęba nie dali się pokonać rywalom. Podopieczni Daniela Młynarczyka zremisowali z Rzemieślnikiem w Pilźnie 1:1, ratując punkt już w doliczonym czasie gry.

Zespół z Nowej Dęby stracił najpierw gola w 26 minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Dawida Łapę, zresztą według gości sędzia zbyt pochopnie odgwizdał "jedenastkę". Wyrównał, także z rzutu karnego, Tomasz Warzocha (90+1). Sędzia wskazał na "wapno" po tym, jak bramkarz Rzemieślnika wypuścił piłkę z rąk tak nieszczęśliwie, że ta trafiła z kolei w rękę jednego z jego kolegów z zespołu.

Pozostali nasi czwartoligowcy doznali porażek. Sokół Nisko przegrał z JKS w Jarosławiu 0:1, tracąc gola w 67 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale z bliska Patryka Szuby. Jak mówi trener niżan, Artur Chyła, jego podopiecznym nie można odmówić ambicji, ale na razie tylko na boisku biegają i bardziej przeszkadzają w grze rywalom niż sami konstruują akcje. A w grze młodej drużyny jest za dużo nerwowości.

Kantor Turbia przegrał już trzeci mecz z rzędu, tym razem z Piastem w Tuczempach 0:2 (Iwański 73, Muzyczuk 75). Goście nie wykorzystali kilku bardzo dobrych okazji, które miał między innymi Piotr Sojecki i to się zemściło.

Szczegóły w czwartkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.