Stal przegrała sparing w Kielcach (zdjęcia)

/PK/
Przez obronę Vive przedziera się najskuteczniejszy zawodnik Stali w sparingu Tomasz Mochocki. Ł. Zarzycki
W sparingowym meczu piłkarzy ręcznych Vive Kielce pokonało BRW Stal Mielec 29:27 (13:13).
Vive pokonalo Stal Mielec

Vive pokonało Stal Mielec

Stal: Pawlak, Turowski - Mróz 3, Janyst 5, Krzysztofik, Przybylski, Sobut 2, Mochocki 7, Babicz 5, Kubisztal 2, Gawęcki, Basiak 1, Prokapcow 2.

Vive wygrało rundę zasadniczą i ma walczyć o mistrzostwo Polski, Stal zajęła ostatnie miejsce i czeka ją trudne zadanie utrzymania się w ekstraklasie, ale w środę w Kielcach nie było widać dużej różnicy między tymi zespołami.

Goście, wykorzystując bardzo dobra postawę Bartłomieja Pawlaka w bramce i twardo broniąc, w 19 minucie objęli prowadzenie 11:6. W tym momencie drużyna trenera Bogdana Wenty się przebudziła i zdobyła sześć bramek z rzędu.

W drugiej połowie mecz ciągle był wyrównany i mielczanie nie dawali gospodarzom odskoczyć na więcej niż trzy bramki, a w końcówce mieli nawet szansę na remis, jednak gol Duńczyka Henrika Knudsena rozstrzygnął o wygranej Vive.