Stal Stalowa Wola Boxing team zdobyła trzy medale w Zamościu na XXII Memoriale im. Jerzego Suchodoła (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Bokserzy ze Stalowej Woli zanotowali bardzo dobre rezultaty
Bokserzy ze Stalowej Woli zanotowali bardzo dobre rezultaty archiwum klubu
Trzech zawodników Stali Stalowa Wola Boxing Team wzięło udział w Zamościu na XXII Memoriale im. Jerzego Suchodoła. Kamil Robótka, Wiktor Majdański i Bartłomiej Knap zdobyli łącznie trzy medale.

Złoty medal za zajęcie drugiego miejsca na Lubelszczyźnie zdobył Wiktor Majdański w kategorii młodzik do 70 kilogramów. W półfinale pokonał on jednogłośnie Mikołaja Mystkowskiego z Czarnych Słupsk, a już w ścisłym finale nie dał szans Robertowi Stasiokowi z 06 Kleofas Katowice, również wygrywając 3:0.

Brązowy medal kategorii junior do 69 kilogramów zdobył natomiast Kamil Robótka.

- Los nie był łaskawy dla Kamila Robótki, który w losowaniu trafił na brązowego medalistę Mistrzostw Polski Juniorów - Pawła Korzca z ASB Hetman Zamość. Kamil dobrze rozpoczął pojedynek, jednak w drugiej rundzie mocne ciosy rywala coraz częściej dochodziły do celu i nasz narożnik podjął decyzję o przerwaniu pojedynku. Kamil zrehabilitował się jednak w walce o trzecie miejsce pokonując Kacpra Tokarza z klubu Skalnik Wiśniówka, ostatecznie zdobywając brązowy medal w kategorii junior 69 kg - przekazano nam w stalowowolskim klubie.

Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył również Bartłomiej Knap. W półfinale przegrał z późniejszym triumfatorem, Alanem Stanosem. - Zawodnik z Mielca, który ostatecznie wygrał turniej, pokonał 3:0 zawodnika Stali w kategorii kadet 63kg. Bartek miał jeszcze szansę na dobry występ w walce o trzecie miejsce jednak Rafał Wiśniewski z Paco Lublin oddał pojedynek walkowerem, w związku z czym Knap zakończył rywalizację również z brązowym medalem - powiedziano nam również.