Tomasz Ryzner
Stal Stalowa Wola mogła pokonać Puszczę, a tak, tylko mocno ją postraszyła
Stal Stalowa Wola mogła pokonać Puszczę, a tak, tylko mocno ją postraszyła Krzysztof Nowaliński
Stal Stalowa Wola w I rundzie Pucharu Polski mierzyła się z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. Ekipie z Hutniczej okazji bramkowych nie brakowało, miała jednak źle nastawione celowniki i się doigrała w dogrywce. Przegrała 1:2 i w II rundzie zagra pierwszoligowiec

W I połowie nie było widać, aby oba zespoły dzieliła różnica dwóch klas. Mecz był dość wyrównany, a tak po prawdzie bliżej prowadzenia była Stalówka.

Dwa razy kibiców miał szansę uszczęśliwić Iwao. Bliżej celu wydawał się, gdy dostał piłkę w narożniku pola bramkowego. Jego lewa noga nie sprostała jednak zadaniu. Puszcza do przerwy gola strzeliła, ale ze spalonego. Szansę na prawidłowe trafienie miał za to Klisiewicz. Smyłek wyszedł jednak z opresji.

Po zmianie dość szybko mogło być 1:0, ale Kitliński zamiast strzelać szukał podania i piłka przeszła obok celu. Golem pachniało przy akcji 2 na 1, w której Duda podał dokładnie do Iwao. Japończyk miał „setkę” i znów spatałaszył w bezpośrednim starciu z bramkarzem. W końcówce połowy Puszcza przycisnęła, a w doliczonym czasie mogła trafić gola na wagę awansu. Smyłek pokazał klasę i wygrał z Thiakane.

Sędzia zarządził krótką pauzę, po czym zaprosił obie strony do dogrywki. Ta rozpoczęła się dla Stali fatalnie, bo w 92. minucie bez pudła wycelował Bartosz.

Gdy na 2:0 trafił Senegalczyk Thiakane, było już daleko od niespodzianki. Stal grała do końca i w 111. minucie Iwao trafił. Po 9 minutach okazało się, że na otarcie łez.

Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)