Michał Czajka
Stal Stalowa Wola bardzo pewnie pokonała Koronę Rzeszów
Stal Stalowa Wola bardzo pewnie pokonała Koronę Rzeszów Michał Czajka
Chociaż derbowy pojedynek pomiędzy Watkem Koroną Bendiks Rzeszów a Stalą Stalowa Wola był już właściwie o nic, to jednak piłkarze ze Stalowej Woli nie zamierzali odpuszczać.

Korona oczywiście nie była faworytem tego mecz, ale na pewno godnie chciała pożegnać się z 3 ligą. Już jednak od początku było widać, że Stal przyjechała nastawiona na atak. 1:0 mogło być już w 2. minucie, ale w słupek trafił Wojtysiak. Ten sam zawodnik jednak poprawił się chwilę później i goście wyszli na prowadzenie. Stal grała wysokim pressingiem i to przynosiło efekt, bo często udawało jej się przejmować piłkę na połowie rywala. Przed przerwą zdobyła jeszcze drugą bramkę i miała kilka innych świetnych sytuacji. Korona momentami próbowała szarpać lewym skrzydłem (zwłaszcza Kardyś), ale sytuacji miała niewiele - raz blisko szczęścia był Piątek.

Drugie 45 zaczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy mogli nawet wyrównać - dwie świetne okazje zmarnował jednak Nieckarz, a potem zaczął się już koncert przyjezdnych, którzy nie zamierzali się w ogóle zatrzymywać i w drugiej połowie dorzucili jeszcze cztery bramki. Z każdą minutą Korona coraz bardziej traciła zapał do gry i ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Łukasza Surmy.

Watkem Korona Bendiks Rzeszów - Stal Stalowa Wola 0:6 (0:2)

Bramki: 0:1 Wojtysiak 4, 0:2 Khorolskyi 36, 0:3 Duda 54, 0:4 Kiełbasa 68, 0:5 Biskup 72, 0:6 Hudzik 89.

Korona: Pawlus - Cholewa, Persak, Drozd, Kardyś, Wiktor ż, Galara, Kowal, Nieckarz (76 Sławecki), Jędryas (90 Zieliński), Piątek (76 Kawalec). Trener Grzegorz Żyła.

Stal: Smyłek - Skrzyniak, Hudzik, Khorolskyi (71 Stelmach), Olszewski (78 Hladik), Zięba, Wojtysiak, Jopek (62 Kiełbasa), Duda, Kacprzycki (62 Pioterczak), Świderski (71 Biskup). Trener Łukasz Surma.

Sędziował Gawron (Mielec). Widzów ok. 100.