Stal Stalowa Wola - Stomil Olsztyn 2:1

Arkadiusz Kielar
Piłkarze Stali Stalowa Wola po meczu ze Stomilem Olsztyn mogli cieszyć się ze zwycięstwa ze swoimi kibicami. Marcin Radzimowski
W sobotnim meczu piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola pokonali Stomil Olsztyn 2:1.

Stal Stalowa Wola: Dydo, Demusiak, Czarny, Żmuda, Radawiec, Kachniarz, Białek, Piątkowski, Horajecki, Cebula, Skórski.

Stomil Olsztyn: Skiba, Bucholc, Remisz, Baranowski, Stefanowicz, Szaraniec, Świderski, Suchocki, Jegliński, Tunkiewicz, Łukasik.

Sędziuje: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Znakomicie spisują się piłkarze Stali w meczu ze Stomilem Olsztyn .Pierwszy strzał w meczu oddał w 2 minucie Daniel Radawiec, ale uderzył nad bramką. Od 19 minuty meczu Stal prowadzi już 2:0. W 16 minucie po dośrodkowaniu Bartosza Horajeckiego piłkę sprzed własnego pola karnego tak nieszczęśliwie wybijał Paweł Baranowski, że wpakował ją do własnej bramki. W 19 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Wojciecha Białka z pierwszej piłki z pola karnego strzelał Michał Kachniarz i futbolówka ponownie znalazła się w siatce.

Gospodarze mieli kolejne szanse. Z dystansu strzelał Jarosław Piątkowski, ale piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. Za słabo by zaskoczyć bramkarza Stomilu strzelał też Białek. Olsztynianie zdobyli bramkę "do szatni". W 45 minucie, po bardzo ładnej akcji, Paweł Suchocki pokonał Bartłomieja Dydę strzałem z pola karnego.

Druga połowa jest jak na razie mniej ciekawa od pierwszych 45 minut. Z groźniejszych strzałów można wymienić uderzenie Roberta Tunkiewicza z rzutu wolnego, ale obok bramki. Po stronie Stali próbował strzelać z dystansu Bartosz Horajecki.

W 75 minucie indywidualną akcję przeprowadził Jarosław Piątkowski, ale z pola karnego uderzył w środek bramki i szansa na gola przepadła.

Wynik po drugiej połowie nie uległ zmianie. Piłkarze Stalówki pokonali Stomil Olsztyn 2:1.