Stal wygrywa z Legią i przegrywa z Basketem Kwidzyn

Grzegorz Lipiec
Dawid Zaguła jest liderem zespołu juniorów starszych Stali Stalowa Wola.
Dawid Zaguła jest liderem zespołu juniorów starszych Stali Stalowa Wola. Archiwum
W piątek koszykarze Stali Stalowa Wola pokonali Legię Warszawa 65:58, a w sobotę przegrali jednym punktem z Basketem Kwidzyn. Niedzielny mecz z Pro-Basketem Kutno zadecyduje o awansie do półfinałów.

Stal Stalowa Wola - Legia Warszawa 65:58 (20:11, 12:8, 18:22, 15:17)

Stal: Zaguła 14, Karlik 16 (4x3), Bandyga 4, Pietras 6 (2x3), Pawlus 11 - Czopor 12, Chamera 2, Tarczyński, Buczek, Jarosz, Tabor.

Legia: Kapuściński 4, Szpyrka 4, Ściborek 7 (1x3), Szczerbatiuk 22 (3x3), Kozieł 8 - Chruściel 11, Stasiak 2, Mikita, Gębal.

W piątkowy wieczór koszykarze Stali Stalowa Wola U-20 rozpoczęli zmagania w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów starszych. Stalówka trafiła do grupy z Pro-Basketem Kutno, Legia Warszawa oraz Basketem Kwidzyn. Turniej jest rozgrywany w Kutnie, a zielono-czarni w pierwszym meczu pokonali Legię Warszawa. Od początku spotkania to Stal miała przewagę. Dopiero w drugiej połowie Legia zaczęła zmniejszać straty. W zespole ze Stalowej Woli świetnie spisali się Błażej Karlik - 16 punktów oraz Dawid Zaguła - 14 punktów. W drużynie z Warszawy zagrał były zawodnik stalowowolskiej Kuźni Koszykówki, Wojciech Szpyrka. To brat byłego koszykarza Siarki Tarnobrzeg oraz Stali Stalowa Wola, Karola Szpyrki.

Stal Stalowa Wola - Basket Kwidzyn 75:76 (23:23, 24:26, 19:13, 9:14)

Stal: Zaguła 32 (1x3), Karlik 11 (1x3), Bandyga 6, Pietras 9 (2x3), Pawlus 7 - Czopor 6, Chamera 2, Buczek 2, Golec.

Basket: Konopatzki 26 (5x3), Więckowski 15, Stasiuk 4, Barganowski 10, Szwedowski 5 - Usendiah 10 (1x3), Leszczyński 5 (1x3), Grabowski, Posim, Matyszkiewicz.

W sobotę Stal oraz Basket Kwidzyn, który wygrał pierwszy mecz z Pro-Basketem 93:63, stworzyły świetne i dramatyczne widowisko. Stalówka w trzeciej kwarcie wyszła na prowadzenie i była przed szansą zapewnienia sobie awansu do półfinału. Niestety, końcówka czwartej kwarty należała do zawodników z Kwidzyna, prowadzonych przez Mateusza Konopatzkiego. W ekipie zielono-czarnych liderem był Zaguła, ale właśnie to Dawid w ostatnich sekundach gry trafił tylko jeden z dwóch rzutów wolnych, a potem zrobił błąd kroków i to Basket mógł się cieszyć z wygranej. Dawid rzucił w całym spotkaniu 32 punkty.

W niedzielę, o godzinie 14, mecz o wszystko. Stalówka zagra z gospodarzem turnieju Pro-Basketem Kutno. Wygrana da zielono-czarnym awans.