Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stalowa Wola. IX Stalowa Dycha po raz pierwszy bieg uliczny z patronem Bogdanem Dziubą [ZDJĘCIA]

Zdzisław Surowaniec
IX Stalowa Dycha imienia Bogdana Dziuby czyli bieg uliczny na 10 kilometrów, zorganizowany został w sobotę 18 września w Stalowej Woli. Biegacze mieli do pokonania dwie pętle.

Po raz pierwszy bieg nazwany został imieniem Bogdana Dziuby – lekkoatlety, biegacza, zmarłego nagle w wieku 47 lat 28 lipca tego roku.
Kiedy blisko trzystu biegaczy stało na mecie, Stanisław Łańcucki ze wzruszeniem i dławiącym głosem poprosił, aby minutą ciszy uczcić pamięć Bogdana Dziuby – inicjatora Stalowej Dychy. Strzał z pistoletu startowego oddała Julia – córka patrona biegu.

Wśród biegaczy było wielu zawodników z całej Polski oraz z Ukrainy. Zawodnicy biegli w deszczu i w zimnie. Policja wstrzymywała ruch pojazdów na trasie biegu, przez co tworzyły się korki.
Zawodnik, który przybiegł na metę jako 47 (tyle lat miał Bogdan Dziuba) otrzymał puchar.

W biegu głównym I miejsce zajął Kamil Walczyk z Makowa z czasem 30.51, II miejsce Dmytro Didovoniuk z Ivano Frankowska na Ukrainie – 30.54, II miejsce Damian Noga ze Staszowa – 31.43. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego z czasem 36.19.