Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stalowa Wola ma być odnowiona. Liczą się pomysły mieszkańców!

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Projekt zagospodarowania rynku w Rozwadowie, który wygrał konkurs i został skierowany do konsultacji społecznych
Projekt zagospodarowania rynku w Rozwadowie, który wygrał konkurs i został skierowany do konsultacji społecznych Zdzisław Surowaniec
Jak zrewitalizować, czyli ożywić osiedle Fabryczne i Rozwadów, aby odnowione tereny najlepiej służyły mieszkańcom Stalowej Woli? Nad tym właśnie zastanawiają się eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, mieszkańcy oraz urzędnicy z Referatu Centrum Rewitalizacji podczas cyklicznych spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:
Jest już ostateczny projekt siedziby Sinfonii Varsovii. "To będzie największa sala koncertowa w Polsce"

(Dostawca: x-news)

Podczas rewitalizacji wiele będzie zależało od samych mieszkańców, od tego jakie mają pomysły i oczekiwana na poprawę wyglądu osiedli. Najciekawsze i najpraktyczniejsze sugestie zostaną zrealizowane. Na spotkaniu w bibliotece członkowie stowarzyszenia „Przyjazna dłoń” z Rozwadowa i Stowarzyszenia „Strefa spotkań” z osiedla Fabrycznego mówiły o zadaniach, jakie będą podejmować w ramach rewitalizacji. Celem projektu jest podniesienie wiedzy mieszkańców i różnych grup społecznych na temat planowanej rewitalizacji oraz skutecznych metod udziału społeczności w jej planowaniu i wdrażaniu.

– Otrzymaliśmy środki, które pozwolą przygotować nową rewitalizację miasta wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. To wielkie zadanie przyczyni się nie tylko do zmiany estetyki naszego miasta, osiedli Rozwadów i Fabrycznego, ale również do rozwiązania problemów społecznych i aktywizacji gospodarczej tych części Stalowej Woli – mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Spotkane ekspertów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz urzędników z Referatu Centrum Rewitalizacji w Miejskiej Bibliotece P
Spotkane ekspertów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz urzędników z Referatu Centrum Rewitalizacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej Zdzisław Surowaniec

– Naszym celem jest stworzenie miejsca spotkań i zaangażowanie mieszkańców w prace projektowe. Poprzez takie działania chcemy dążyć do wzmocnienia wzajemnych relacji, przy okazji oddolnych inicjatyw – mówią członkowie stowarzyszenia „Strefa Spotkań”, jednego z tych, które już włączyły się w realizację rewitalizacyjnego projektu.

Stalowa Wola jest jednym z młodszych miast Polski położonym w północnej części województwa podkarpackiego, nad Sanem, na Równinie Tarnobrzeskiej, na wysokości od 151 do 160 metrów nad poziomem morza. Miasto zostało zbudowane na miejscu wsi Pławo, przy oddanej do użytku w 1937 hucie. Było jednym z głównych ośrodków Centralnego Okręgu Przemysłowego, nazywane nawet „perłą COP”. W 1973 do Stalowej Woli włączono sąsiednie miasto Rozwadów.

Atrakcyjne mieszkanie może być Twoje. Wystarczy 29 złotych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie