Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stalowa Wola ma kolejną grupę certyfikowanych przewodników miejskich, po Rozwadowie i Charzewicach. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Na zdjęciu nowi przewodnicy oraz organizatorzy kursów dla przewodników
Na zdjęciu nowi przewodnicy oraz organizatorzy kursów dla przewodników Muzeum Regionalne
Absolwenci kursu na Przewodników Miejskich po Rozwadowie i Charzewicach - osiedli Stalowej Woli - otrzymali certyfikaty.

Przewodnicy ze Stalowej Woli z Certyfikatami

Uroczystość odbyła się w budynku Muzeum Regionalnego, a certyfikaty wręczali Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli z Anną Garbacz prezesem Fundacji Dionizego Garbacza Stalovianum oraz przedstawicielami Muzeum Regionalnego.

– Jesteście liderami, którzy pokazują Stalową Wolę, przyciągają zwiedzających do naszego miasta, potrafią zasiać ciekawość tym miejscem i jego historią. W roli przewodnika bardzo istotne jest, aby w sposób bardzo interesujący i merytoryczny pokazać to, co mamy najcenniejsze i najpiękniejsze. Gratuluję pomyślnie ukończonego kursu oraz zdania egzaminu. Życzę, abyście podczas pokazywania najpiękniejszych kart miasta, jego zabytków, historii, kultury i przyrody, wkładali także swoje piękno, wiedzę i zaangażowanie. Będzie to najlepszy przepis na pokazywanie sukcesu Stalowej Woli i wypełniania misji przewodnika – powiedział wręczając certyfikaty Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. 

Szkolenie trwało od 31 stycznia do 31 marca i było zorganizowane przez Prezydenta Stalowej Woli, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli i Fundację Stalovianum. Honorowym patronatem objęła kurs Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna w Rzeszowie. Szkolenie obejmowało wykłady, prezentacje i filmy dotyczące historii, zabytków i atrakcji przyrodniczych Rozwadowa i Charzewic, zajęcia wycieczkowe w terenie i warsztaty z dykcji i ruchu. Nie zabrakło spotkania z licencjonowanym, wieloletnim przewodnikiem po Sandomierzu, dla chętnych był też kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Swoją wiedzą dzielili się z kursantami, którymi byli: Aneta Garanty, Beata Trybuła, Grażyna Lewandowska, Joanna Rybak, Zuzanna Szczurek, Elżbieta Kulita, Marek Stańkowski, Krzysztof Adamek, Henryk Giecko, Grzegorz Prokop, Grzegorz Łojek. Uczestnicy szkolenia wykazali wielkie zainteresowanie historią Rozwadowa i Charzewic, dziejami rodzin Lubomirskich i Rozwadowskich, losami rozwadowskich Żydów i odkrywaniem niezwykłych miejsc w tych, zdawałoby się, zwyczajnych dzielnicach. 

Po zakończeniu kursu uczestnicy przystąpili do egzaminu na certyfikat, złożonego z części teoretycznej i praktycznej. W skład komisji egzaminacyjnej weszli przedstawiciele organizatorów kursu. Certyfikaty uzyskała kilkunastoosobowa grupa nowych przewodników i kilkoro absolwentów poprzedniego kursu, obejmującego przedwojenną zabudowę Stalowej Woli. 

Fundacja Dionizego Garbacza, odpowiedzialna za przygotowanie i przebieg zajęć oraz egzaminów, zapowiada zorganizowanie wycieczek prowadzonych przez nowych przewodników po Rozwadowie i Charzewicach. Terminy i zasady uczestnictwa zostaną podane na stronach internetowych organizatorów kursu. 

Źródło: Urząd Miasta

Zobacz zdjęcia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto