Stalowa Wola. Młodzi zawodnicy osiągali doskonałe wyniki w szachach

Zdzisław Surowaniec
Przewodniczący Rady Miejskiej Stalowej Woli Stanisław Sobieraj podczas nagradzania najlepszych szachistów katolicki klub sportowy viktoria
Katolicki Klub Sportowy „Victoria” zorganizował IV turniej szachowy o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika.

W zawodach wystartowało 50 osób z różnych miejscowości i klubów szachowych. Partie rozgrywali szachiści ze Stalowej Woli, Niska, Janowa Lubelskiego, Połańca, Tarnobrzega, Leżajska, Rudnika nad Sanem, Biłgoraja, Przeworska, Krosna, Sędziszowa Małopolskiego, Rzeszowa oraz z Bieczy.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10 a zakończyły się o godzinie 14. Uczestnicy nagrodzeni w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary (zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych), nagrody finansowe, rzeczowe oraz dyplomy.

Zwycięzcą zawodów w grupie „Seniorzy” został reprezentant Stalowej Woli - Tomasz Pintal uzyskując 6 punktów, drugie miejsce zajął Marcin Kosiba (5,5 punktów) z Bieczy, z kolei trzecie miejsce zajął Hubert Mucha (5 punktów) z Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkoły Podstawowej numer 1 Leżajska.

W klasyfikacji wiekowej: 2003-2008 pierwsze miejsce zajęła Izabela Tokarz z Klubu Szkolnego Gambit Przeworsk (6,5 pkt.), drugie miejsce zajął Filip Gemzik (6 punktów) z UKS SP 1 Leżajsk, z kolei trzecie miejsce zajął Piotr Działak (5) reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, czwarte Karol Żak (5) również Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: I - Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, (5 pkt.), II miejsce zajął Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,5 pkt.) z kolei trzecie miejsce zajął Mieczysław Kruk - Kida (4,5) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, a czwarty był Michał Rzeszowiak (4,0) z Tarnobrzeskiego Klubu Szach Tarnobrzeg.

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybył: Stanisław Sobieraj - przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, który podziękował serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczył puchary, nagrody finansowe, rzeczowe oraz dyplomy.