Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stalowa Wola. Od niedzieli przez tydzień darmowe zwiedzanie niezwykłych wystaw w muzeum [ZDJĘCIA]

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Wystawa „Dzieje wędrującej kolekcji” zawiera prace uznanych polskich artystów, powstałe w latach 1612–1945
Wystawa „Dzieje wędrującej kolekcji” zawiera prace uznanych polskich artystów, powstałe w latach 1612–1945 Zdzisław Surowaniec
Od niedzieli 7 lutego Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli ponownie będzie otwarte dla publiczności.

„Z radością informujemy, że już w najbliższą niedzielę – 7 lutego – otwieramy się dla Was i zapraszamy na rodzinne zwiedzanie. Tym razem nie w wirtualnej rzeczywistości, ale już w murach naszego Muzeum przy ul. Sandomierskiej 1 będziemy dostępni codziennie, od niedzieli do piątku” - czytamy w informacji rozesłanej przez muzeum.

Na zwiedzających czekają w głównej siedzibie Muzeum Regionalnego wystawy „Dzieje wędrującej kolekcji” oraz „Megality w Polsce” specjalnie przedłużone do 23 marca, a także wystawa stała: „Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem”.

Przez pierwszy tydzień, od niedzieli 7 lutego do piątku włącznie, wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny. Publikacje i pamiątki będzie można zakupić w sklepiku stacjonarnym. Należy jednak pamiętać, że nadal obowiązuje reżim sanitarny.

Rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem po wystawie „Dzieje wędrującej kolekcji” będzie 7 lutego. Obowiązują zapisy – telefon 15/844 85 56. Godziny zwiedzania: 14.00–15.00; 15.30–16.30; 17.00–18.00.

Wystawa „Dzieje wędrującej kolekcji” to niewątpliwie nie lada gratka zarówno dla miłośników sztuki jak i dla pasjonatów historii. Prace o wybitnie patriotycznej tematyce pozwolą nam przenieść się do realiów XIX i XX wieku, ale i starszych, i odkrywać meandry bardziej lub mniej znanych wydarzeń historycznych. Snują opowieść o historii, tradycji i obyczajach.

Na ekspozycji „Megality w Polsce” główna uwaga skupiona zostaje na budowniczych polskich megalitów, czyli ludności kultury pucharów lejkowatych, której rozwój przypada na epokę neolitu, czyli czas rolników i hodowców (od końca IV przez całe III tysiąclecie p.n.Ch.).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie