Stalowa Wola. Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Stalowej Woli na przedwyborcze spotkanie

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami powiatu niżańskiego w grudniu ubiegłego roku
Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami powiatu niżańskiego w grudniu ubiegłego roku Zdzisław Surowaniec
Udostępnij:
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi Stalową Wole w najbliższą sobotę 6 czerwca.

Spotkanie, podczas którego będzie można prowadzić debatę o najważniejszych sprawach dla Polski, będzie miało charakter otwarty. Nie zabraknie atrakcji dla wszystkich pokoleń. Ze względu na obecną sytuację w Polsce, będą musiały być zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa.

W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 rozpocznie się wydarzenie „Strefa rozmów o Polsce”, w którym udział weźmie prezydent Andrzej Duda. W ramach wydarzenia na całym terenie Parku Miejskiego zostaną wydzielone bezpieczne strefy tematyczne, w których prowadzone będą spotkania i rozmowy o najważniejszych sprawach dla Polaków. Pierwsza strefa mówiąca o przyszłości znajdzie się przed górką w Parku Miejskim.

Tam Prezydent Duda o godzinie 11.00 przedstawi swoje najważniejsze propozycje dalszego rozwoju kraju i wygłosi przesłanie dla mieszkańców Stalowej Woli. Pozostałe strefy będą otwarte od godziny 10.00.

Przy deptaku, wzdłuż strumienia płynącego przez park znajdzie się strefa tradycji, prezentująca nasze najpiękniejsze lokalne tradycje, kulturę oraz wspaniałą kuchnię. W tej strefie znajdziemy zespoły folklorystyczne oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu. Nie zabraknie również skocznych przyśpiewek i piosenek. Zaproszone zespoły folklorystyczne z naszego regionu zaprezentują muzykę prosto z serca.

Druga strefa będzie poświęcona naszym lokalnym bohaterom. Na górce w Parku Miejskim odbędą się pokazy Ochotniczych Straży Pożarnej z naszego regionu. Zaprezentują się również strażacy z jednostek, które gasiły wielodniowy pożar lasu na terenie powiatu stalowowolskiego. Sympatycznym akcentem będzie pokaz umiejętności Małych Strażaków w wykonaniu OSP Skowierzyn.

Bardzo ciekawe atrakcje na mieszkańców Stalowej Woli będą czekać także w Strefie Rodziny. Na terenie Parku Linowego i Wodnego Placu Zabaw całe rodziny będą mogły miło spędzić czas przy ciekawych animacjach. Będzie przyjazny zwierzyniec, sztuczki magiczne, teatr, czy wielkie bańki mydlane i wiele innych, a wszystkim tym atrakcjom towarzyszyć będzie bezpłatny poczęstunek dań z grilla i waty cukrowej. Po parku będą chodzić bajkowe maskotki rozdające uwielbiane przez dzieci balony helowe.

Wydarzenie zostanie zrealizowane przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Organizatorzy zapraszają wszystkich, jednocześnie apelując o korzystanie ze stacji z płynem do dezynfekcji, zachowanie bezpiecznych odległości 2 metrów i stosowanie się do podawanych komunikatów.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny nasze miasto odwiedzi Prezydent RP. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Stalowej Woli i regionu na to spotkanie - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wydarzenie ze względu na epidemię koronawirusa ma się odbyć ze wszystkimi zaleceniami oraz rygorami sanitarnymi. - Duża i otwarta przestrzeń pozwoli na bezpieczne rozmowy i spotkania z Andrzejem Dudą - dodaje prezydent.

To nie pierwsza wizyta Andrzeja Dudy w Stalowej Woli. Ostatni raz przyjechał w połowie stycznia tego roku, inaugurując Polską Wystawę Gospodarczą. W listopadzie 2017 roku uczestniczył w V Ognisku Patriotyzmu, w marcu 2015 zajechał „Dudabusem” jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta RP.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie