Stalowa Wola. Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu ponownie ktoś grozi śmiercią, ten oskarża Platformę

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny Zdzisław Surowaniec
Udostępnij:
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny poinformował na tweeterze o próbie grożenia śmiercią jemu i sympatykom PiS.

W screenie (zdjęcie z ekranu komputera) umieszczonym na stronie prezydenta jest taki tekst sygnowany „~Mati Z”: - Nazywam się Mateusz. Oświadczam tutaj publicznie, że zacznę zabijać sympatyków i/lub członków partii PiS. Wykryto u mnie nieuleczalnego raka, pierwszy zginie Prezydent tego miasta. Tak mi dopomóż Bóg.

Prezydent skomentował to w sposób nie budzący wątpliwości kto jest jego zdaniem inspiracją dla takich zachowań: „Hej Platformo, partio zgody i miłości, w ostatnich dniach przez akcję 8* zasialiście mocne ziarno nienawiści między ludźmi w Polsce. Tak się zastanawiam czy jesteście już gotowi na plony? Czytając takie komentarz, tym bardziej doceniam PP @AndrzejDuda za vhęć pojednania Polski”.

Pod wpisem są wyrazy poparcia dla prezydenta, ale także pytania czy zgłosił sprawę policji. Jest także pytanie „Cronosa”: „Skąd pewność, ze to sympatyk „Platformy” i jest inspirowany „akcją 8*”? Został już przesłuchany?”.

I kolejny wpis krytyczny wobec prezydenta: „Wybory się już skończyły, skończyło się Pańskie nawilżanie, proszę już spuścić powietrze. Zrobił Pan już swoją robotę, na spokojnie już, towarzysze partyjni zauważyli, już spokojnie. Luzik.”.

Jak wyjaśnia Radio Z osiem gwiazdek, zapisywanych jako 5 razy gwiazdka, spacja, 3 gwiazdki, pod koniec kampanii prezydenckiej było widocznych na wiecach wyborczych, a także w mediach społecznościowych. Co oznacza „***** ***”?

To ocenzurowana wersja hasła krytykującego Prawo i Sprawiedliwość w wulgarny sposób. Twórcy tego znaku mieli na myśli 5 liter: j, e, b, a, ć oraz p, i, s. 8 gwiazdek to oczywiste nawiązanie do Ruchu Pięciu Gwiazd we Włoszech. W Polsce mamy gwiazd aż o 3 więcej.

Symbol ośmiu gwiazdek nie jest jeszcze powszechnie znany i być może dlatego podczas jednego z ostatnich wieców przed ciszą wyborczą Andrzej Duda zrobił sobie selfie z młodym człowiekiem ubranym w koszulkę z symbolem ***** ***.

W połowie kwietnia na forum jednego z portali internetowych w Stalowej Woli ktoś zaapelował o zabijanie członków Prawa i Sprawiedliwości, proponując „wykończenie” L.N. Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny nie miał wątpliwości, że chodzi o niego.

„Jeśli czyta to ktoś kto nie ma już nic do stracenia, a chciał bym jeszcze zrobić dobry uczynek. To apeluje do takich osób, zabijajcie członków partii PiS, zacznijmy od tych lokalnych, później weźmiemy się za tych na samej górze. Na początek proponuję wykończyć L.N. lub kogoś z radnych tej partii” - tej treści skandaliczny wpis (zachowana oryginalna pisownia), podpisany przez anonimowego internautę „Apel”, pojawił się na forum jednego z lokalnych portali internetowych, o czym na swoim facebookowym profilu poinformował Lucjusz Nadbereżny. Nikt nie ma wątpliwości, że inicjały L.N. odnoszą się właśnie do niego.

Prezydent Stalowej Woli we wpisie poinformował, że nie złoży jednak zawiadomienia do prokuratury: „Nie będę zgłaszał. To jest kolejny już taki wpis. Wcześniej grożono i życzono śmieci mojej żonie, dzieciom, całej rodzinie. Mojej żonie grożono zbiorowym gwałtem i innymi rzeczami, które nawet trudno przywoływać. Szkoda czasu na zgłaszanie bo i tak nie zostanie wykryty sprawca. Dlatego zamieszczam publicznie, licząc na publicznie potępienie. Ono będzie skuteczniejsze. Pozdrawiam!”. Dodając też: „To jest niestety na tym portalu codzienność... dlatego ja już nie zgłaszam. Szkoda tracić czasu na otrzymanie informacji, że nie wykryto sprawcy.”

Zawiadomienie do prokuratury złożył wtedy wójt Zaleszan Paweł Gardy. Prezydent Nadbereżny tak to wtedy skomentował: „Kochani dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, słowa wsparcia i solidarności. Ja i moja rodzina jesteśmy naprawdę odporni na krytykę i różnego rodzaju kłamliwe komentarze. Takie wpisy zdarzają się bardzo często o takiej, a nawet gorszej treści nawołujące do zabicia mnie, moje żony czy dzieci... Były zgłaszane do prokuratury... nie wykryto sprawcy. Dlatego dzisiaj postanowiłem opublikować publicznie ten komentarz licząc też na publiczne potępienie takiej agresji. I za to dziękuję. Bardzo dziękuję wójtowi Gminy Zaleszany Paweł Gardy, który postanowił zgłosić ten wpis do prokuratury. Dziękuję za tę solidarność i działanie Paweł! Ja naprawdę jestem przyzwyczajony do ostrej krytyki, jestem osobą publiczną i wiem, że moje działanie, moja osoba może być poddawana ocenie. Często jestem nawet wdzięczny za tę krytykę, pozwala ona dokonać korekty i lepiej działać. Ale we wszystkim są pewne granice. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i odpowiedzialności. Lucjusz”.
Jak nam we wtorek 14 lipca powiedział Paweł Gardy, do dziś nie ma informacji o wykryciu sprawcy, który groził zabijaniem prezydentowi Nadbereżnemu i członkom PiS.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Polak mądry po szkodzie

To trzeba pilnie zgłosić do prokuratury. Prezydentowi Gdańska też grożono i co się stało?

Atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi miał miejsce 19 października 2010 roku. W jego wyniku śmierć poniosła jedna osoba (Marek Rosiak), druga (Paweł Kowalski) z poważnymi obrażeniami została odwieziona do szpitala. Atak odbił się szerokim echem w mediach i niósł za sobą konsekwencje polityczne.

Czy chcemy kolejnej tragedii???

J
Joshka Frunze

musi zmienić wygląd..

Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie