Stalówka ogrywa Polonię Warszawa

Grzegorz Lipiec
Stalówka ograła w środę Polonię Warszawa.
Stalówka ograła w środę Polonię Warszawa. Łukasz Solski
W rozegranym awansem meczu 17. kolejki koszykarskiej drugiej Stal Stalowa Wola wygrała 65:55 z Polonią Warszawa. Podopieczni Bogdana Pamuły byli zdecydowanie lepsi od Czarnych Koszul.

STAL STALOWA WOLA - Polonia Warszawa 65:55 (22:15, 16:19, 15:4, 12:17)

Stal: Zaguła 15, Galewski 14, Pietras 11, Konieczny 8, Pawlus 7, Partyka 4, Kułaga 2, Wojtanowicz 2, Nowak 2, Karlik, Bandyga, Czopor.

Polonia: Nieporęcki 18, Olszewski 10, Piesio 6, Fischer 6, Jagiełło 6, Wilk 4, Bonarek 3, Komorowski, Kober.

Koszykarze Stali Stalowa Wola nie zwalniają tempa. W sobotę odprawili z kwitkiem Sokół Ostrów Mazowiecką, a w środowy wieczór ograli Polonię Warszawa. Podopieczni Bogdana Pamuły wykorzystali słabości rywala i szybko wyszli na prowadzenie. O zwycięstwie zadecydowała trzecia kwarta w której Stal pozwoliła rywalowi rzucić zaledwie 4 punkty. W czwartej kwarcie trener Stali dał zagrać wszystkim swoim zawodnikom. Wtedy Polonia odrobiła część strat, ale o zwycięstwie mogła zapomnieć.

W Stalówce najskuteczniejszymi zawodnikami byli: Dawid Zaguła - 15 punktów oraz Przemysław Galewski - 14 punktów. Dla Polonii najwięcej punktów rzucił Daniel Nieporęcki - 18. Zielono-czarni dzięki tej wygranej awansowali na szóste miejsce w tabeli. Kolejny mecz o drugoligowe punkty Stal zagra 7 lutego z Turem w Bielsku Podlaskim.