Stalowowolska paczka pomocy świątecznej dla seniorów

  Stalowowolska paczka pomocy świątecznej dla seniorów

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli Piotr Pierścionek na spotkaniu ze społecznym komitetem

  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli Piotr Pierścionek na spotkaniu ze społecznym komitetem ©Zdzisław Surowaniec

  Akcję „Stalowowolska Paczka Pomocy” organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Celem jest wsparcie osób starszych w wieku 60 plus ze Stalowej Woli, będących w trudnej sytuacji finansowej w okresie przedświątecznym.
  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli Piotr Pierścionek na spotkaniu ze społecznym komitetem

  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli Piotr Pierścionek na spotkaniu ze społecznym komitetem ©Zdzisław Surowaniec

  Zostanie poprzez zbiórkę konkretnych darów rzeczowych nadających się do dłuższego przechowywania, a następnie przekazana za pośrednictwem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wolontariuszy.

  - Chcemy, aby akcja prowadzona była cyklicznie na terenie naszego miasta w każdym roku przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy, a także w sytuacjach nagłych, kryzysowych związanych z klęskami żywiołowymi z myślą o potrzebujących mieszkańcach Stalowej Woli - powiedział dyrektor MOPS Piotr Pierścionek.
  - W tym roku zdecydowaliśmy się na pomoc seniorom ale może w przyszłych zbiórkach poszerzymy grupę odbiorców lub ulegnie ona całkowitej zmianie z uwagi na innego grupy społeczne w naszym mieście potrzebującej takiego wsparcia. Sytuacja ta zależeć będzie od sytuacji w naszym mieście i zgłaszanych potrzeb - dodał.

  W dobrowolnej zbiórce rzeczowej konkretnych artykułów spożywczych i chemicznych mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i instytucje, firmy, organizacje pozarządowe. W ramach Akcji nie ma możliwości zbierania jakichkolwiek środków finansowych. Zbiórka może odbywać się jedynie w miejscach publicznych, oznakowanych symbolami Akcji na terenie Stalowej Woli.

  Dary mogą zbierać osoby pełnoletnie wyznaczone przez osobę upoważnioną w danej instytucji, firmie, organizacji, która zgłosiła chęć udziału w Akcji u Organizatora. Organizator Akcji zajmuje się magazynowaniem, rozdziałem i wydawaniem zebranych darów. Zebrane dary rozdzielane będą wśród mieszkańców Stalowej Woli znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, zawodowej i społecznej na podstawie rozeznania w środowisku lokalnym przez Organizatora Akcji.

  Pragniemy serdecznie zaprosić osoby prywatne, instytucje, firmy, organizacje pozarządowe do udziału w Akcji - zac hęcają koordynatorzy akcji Aleksandra Bajak i Dorota Wronka – Hanejko, pracownicy socjalni zespołu do spraw pomocy osobom starszym.

  W ramach akcji zbierane są konkretne artykuły nadające się do dłuższego przechowywania takie jak artykuły spożywcze, w tym kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, słodycze oraz artykuły chemiczne, w tym płyn do zmywania, mydło, proszek do prania, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne.

  Firmy, instytucje i organizacje pozarządowe w swoich siedzibach mogą prowadzić zbiórki darów rzeczowych w ramach Akcji, po zgłoszeniu chęci udziału organizatorowi. Organizator następnie ustala termin prowadzenia zbiórki w danej instytucji, firmie i organizacji oraz przekazuje materiały promocyjne Akcji.

  Termin zbiórek po uzyskaniu zgody i numeru zbiórki publicznej zaplanowany jest na okres od 26 listopada do 14 grudnia 2018 roku. Miejsce zbiórki winno być oznaczone plakatem Akcji, a darczyńcy otrzymują naklejkę z logo Akcji. Darczyńcami mogą być pracownicy. Instytucja, firma i organizacja po zgłoszeniu swojego udziału do Organizatora, wyznacza osobę do kontaktu. Organizator na prośbę instytucji, firmy czy organizacji, organizuje transport darów.

  Organizator posegreguje, policzy i popakuje dary, a następnie rozdzieli je wśród zgłoszonych osób w wieku 60 plus ze Stalowej Woli.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!