Stalowowolski Helios zaprasza na maratony Halloween (WIDEO, zdjęcia)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Udostępnij:
Helios w Stalowej Woli zaprasza na filmy „Poroże”, „Censor”, „Dom nocny”, „Straszne historie”, „Ty jesteś następna”, Candyman”, „Tylko nie zaśnij”, „Halloween”, „Strażak Sam”, „Wszyscy święcie New Jersey”, „Tony Halik”, „Mój przyjaciel wampir”, „Diuna”, „Ron Usterka”, „Furioza”, „Rodzina Addamsów”, „Ainbo – strażniczka Amazonii”, „Nie czas umierać”, „Venom 2: Carange”, „Rodzinka rządzi”, „Fatima”, Psi patrol. Film”, „Żeby nie było śladów”, „Jak rozmawiać z psem”. Zobacz program kina od piątku, 29 października, do czwartku, 4 listopada.

MARATON HALLOWEEN ‘21

Zestaw 1: piątek i niedziela – godzina 23:

„Poroże” Kanada/USA/Meksyk, dozwolony od lat 15, horror. Nauczycielka z małego amerykańskiego miasteczka (Keri Russell) i jej brat (Jesse Plemons), lokalny szeryf, odkrywają, że jeden z uczniów (Jeremy T. Thomas) skrywa niebezpieczny sekret, który może mieć przerażające konsekwencje.

„Censor” Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, horror. Enid, skrupulatna cenzorka, której zadaniem jest wycięcie najbrutalniejszych scen z filmów, powoli zatraca się w wyimaginowanych obrazach, które stają się jej rzeczywistością.

„Dom nocny” USA, dozwolony od lat 15, horror. Owdowiała kobieta zaczyna odkrywać niepokojące sekrety swojego niedawno zmarłego męża.

„Straszne historie” USA, dozwolony od lat 15, fantasy/horror. Alex musi co wieczór opowiedzieć historię z dreszczykiem. W przeciwnym razie na zawsze zostanie uwięziony z nową znajomą w magicznym mieszkaniu czarownicy.

Zestaw 2: piątek i niedziela – godziny 23, 23.15:

„Ty jesteś następna” USA, dozwolony od lat 15, horror. Grupa uczennic prestiżowej szkoły w ramach niewinnej zabawy odprawia tajemniczy rytuał wywoływania duchów. W kolejnych dniach dziewczyny, jedna po drugiej, zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach.

„Candyman” USA, dozwolony od lat 15, horror. Fotografik Anthony próbuje rozwikłać tajemnicę Candymana, upiora, o którym krąży wiele makabrycznych historii w dzielnicy Cabrini-Green, gdzie właśnie zamieszkał.

„Tylko nie zaśnij” Rosja, dozwolony od lat 15, horror.

„Halloween” USA, dozwolony od lat 15, horror. Jamie Lee Curtis powraca w ikonicznej roli Laurie Strode, by w ostatecznej rozgrywce stawić czoła Michaelowi Myersowi, zamaskowanej postaci, która prześladuje ją od kiedy udało jej się uciec z morderczej zabawy halloweenowej cztery dekady temu.

„Mój przyjaciel wampir” Francja, dozwolony od lat 4, dubbing, animowany, piątek – godziny 10, 16, sobota, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 16.30, niedziela – godzina 16. Chociaż wygląda na dziesięciolatka, to tak naprawdę ma już ponad 300 lat! Mały Wampirek – bo o nim mowa – od stuleci mieszka w tym samym nawiedzonym domu. I chociaż każdego dnia może liczyć na towarzystwo wesołej ferajny straszydeł, to tak naprawdę, coraz częściej, bywa potwornie samotny. W tej sytuacji ma tylko jedno marzenie. Pójść do szkoły i poznać inne dzieci. Niestety rodzice nie pozwalają mu opuszczać rezydencji, twierdząc, że świat na zewnątrz jest pełen niebezpieczeństw. Nie przekonuje to jednak Wampirka, który wspierany przez wiernego buldoga Fantomasza, potajemnie wymyka się na poszukiwanie przyjaciół. W trakcie swoich wędrówek pozna nieco strachliwego chłopca Michaela, ale też przyciągnie uwagę Gibbusa – starego wroga jego wampirzej rodziny. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie ludzi Wampirek poradzi sobie i czy znajomość z nowym kolegą pozwoli mu ochronić bliskich? Przekonacie się już wkrótce, kiedy tylko zapadnie zmrok.

„Poroże” Kanada/USA/Meksyk, dozwolony od lat 15, horror, piątek i niedziela – godziny 18.30, 21, sobota, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 19.30, 21.50. Nauczycielka z małego amerykańskiego miasteczka (Keri Russell) i jej brat (Jesse Plemons), lokalny szeryf, odkrywają, że jeden z uczniów (Jeremy T. Thomas) skrywa niebezpieczny sekret, który może mieć przerażające konsekwencje.

„Diuna” Kanada/USA/Węgry/Wielka Brytania, dozwolony od lat 12, Sci-Fi, piątek i niedziela – godziny 14, 19.40, sobota, wtorek i środa – godziny 15.40, 17.30, 20.45, poniedziałek – godziny 15.40, 19, czwartek – godziny 14.30, 19. Ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

„Furioza” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/akcja, piątek i niedziela – godziny 18, 20, sobota, wtorek i środa – godziny 14.30, 18.30, 21.30, poniedziałek – godziny 15, 18.30, 21.30, czwartek – godziny 16, 18.30, 21.30. Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

„Rodzina Addamsów 2” USA/Kanada/Wielka Brytania, dozwolony od lat 6, dubbing, animowany, piątek – godziny 13.45, 15.15, sobota i środa – godziny 10.45, 12.30, 14.45, niedziela – godziny 13.45, 15.20, poniedziałek – godziny 10.30, 12.30, 14.45, wtorek – godziny 12.30, 14.45, czwartek – godziny 10.45, 12.15, 14.50. U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś.

„Venom 2: Carnage” USA, dozwolony od lat 15, thriller/Sci-Fi, piątek – godziny 11.30, 17.20, 20.50, sobota – godziny 12.15, 19, 21.15, niedziela – godziny 11.30, 17.15, 20.40, poniedziałek – godziny 12.45, 20.20, wtorek i środa – godziny 12.15, 19, 21.15, czwartek – godzina 20. Venom to jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela. Opowiada o dziennikarzu Eddiem Brocku (Tom Hardy), którego ciało w wyniku eksperymentu scaliło się z obcą formą życia – Venomem. W drugiej części poznamy Carnage'a (Woody Harrelson). Jest to jeden z najbardziej znanych czarnych charakterów Marvela.

„Ainbo – strażniczka Amazonii” Peru/USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek – godzina 12, sobota, wtorek i środa – godzina 10.10, niedziela – godzina 10.45, poniedziałek – godzina 10.50, czwartek – godzina 10. Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta - pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

„Nie czas umierać” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, sensacyjny, piątek – godzina 15.10, sobota, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 13, niedziela – godzina 15. James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

„Rodzinka rządzi” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek i niedziela – godzina 12.50, sobota, wtorek i środa – godzina 10.30, poniedziałek – godzina 10.40, czwartek – godzina 11. Tim i jego żona, Carol ( żywicielka rodziny), mieszkają na przedmieściach ze swoją super-inteligentną siedmioletnią córką Tabithą i uroczą, małą Tiną. Tabitha ubóstwia swojego wuja Teda i chce stać się taki jak on. Mała Tina ujawnia, że jest - ta-da! - tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów szkoły Tabithy i jej tajemniczego założyciela, dr Erwina Armstronga. Dzięki niej bracia Templeton zjednoczą się w nieoczekiwany sposób i odkryją, co naprawdę ma znaczenie.

„Ron Usterka” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 7, dubbing, animowany, piątek – godziny 10.10, 12.40, 17.30, sobota, poniedziałek i wtorek – godziny 10, 13.10, 17, niedziela – godziny 11, 12.30, 17.30, środa – godziny 13.10, 17, czwartek – godziny 10.30, 13.30, 17. historia Barneya, społecznie wycofanego gimnazjalisty i Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego „Najlepszym przyjacielem z pudełka”. Przezabawne awarie Rona, rozgrywające się na tle ery mediów społecznościowych, wprowadzają ich w pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń.

„Fatima” Portugalia/USA, dozwolony od lat 15, dramat, piątek – godzina 10. Trwa I wojna światowa. W niewielkim portugalskim mieście Fatima Matka Boska objawia się trójce dzieci i przekazuje im trzy tajemnice. Prawdę o tych wydarzeniach próbują ukryć zarówno nie dający w nie wiary rodzice dzieci, jak i urzędnicy państwowi.

„Tony Halik” Polska, dozwolony od lat 12, dokumentalny, czwartek – godziny 13, 18. Tony Halik, za pomocą swoich kultowych programów przenosił co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoła na każdym kroku. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się na prawdę̨, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

„Strażak Sam. Część 2” Wielka Brytania, bez ograniczeń, dubbing, animowany, niedziela – godzina 10.30. Przygody odważnego strażaka Sama oraz jego przyjaciół. Sam mieszka w cichym i spokojnym miasteczku Pontypandy. Jednak czasem zdarzają się kłopoty, które dzielny strażak stara się rozwiązać. Problemy mieszkańców są bardzo różne, od banalnych do poważnych spraw. W razie cięższych problemów strażak Sam korzysta z pomocy swojego najlepszego przyjaciela Elvisa oraz innych strażaków.

„Wszyscy święci New Jersey” USA, dozwolony od lat 15, kryminał, poniedziałek – godzina 18. Tony Soprano zaczyna swoje gangsterskie życie w Newark.

„Jak rozmawiać z psem” USA/Chiny/Wielka Brytania, dozwolony od lat 7, dubbing, familijny, piątek – godzina 9. Oliver ma dwanaście lat i jest technologicznym geniuszem. Jego najlepszym przyjacielem jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmieni! Pewnego dnia Oliver przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. Szybko się okazuje, że ta dwójka ma ze sobą mnóstwo wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Oliver i Henry ruszają do akcji! Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni.

„Żeby nie było śladów” Polska/Czechy/Francja, dozwolony od lat 15, dramat, wtorek – godzina 9. Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania. Początkowo aparat państwowy, w tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, bagatelizuje sprawę. Jednak gdy ponad 20 tysięcy ludzi przemaszeruje przez ulice Warszawy za trumną Przemyka, władza decyduje się użyć wszelkich narzędzi przeciwko świadkowi i matce zmarłego, aby ich skompromitować i zapobiec złożeniu przez Jurka zeznań w sądzie. Rozpoczyna się, nadzorowana osobiście przez Ministra Spraw Wewnętrznych, generała Czesława Kiszczaka, operacja „Junior”, której głównym celem jest powstrzymanie Jurka przed ujawnieniem prawdy oraz zrzucenie winy na sanitariuszy, którzy wieźli Przemyka po pobiciu na pogotowie. Armia esbeków zaczyna śledzić Jurka i jego rodziców, inwigilując ich życie prywatne 24 godziny na dobę, zaś media i prokuratura są kierowane i naciskane przez władzę, aby do opinii publicznej trafiały tylko „właściwe” komunikaty. Z kolei Barbara Sadowska nie traci nadziei na sprawiedliwość, a przedstawiciele władzy państwowej i specjalna grupa śledczych prowadzą kolejne narady, jak ukręcić łeb sprawie Przemyka.

„Psi patrol. Film” Kanada/USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, środa – godzina 10. Perypetie sześciorga bohaterskich szczeniąt: Marshalla, Chase’a, Rocky’ego, Zumy, Rubble’a i Skye, które pod przywództwem dziesięcioletniego Rydera wyruszają na ratunek potrzebującym. Żadna praca nie jest zbyt duża, a żaden psiak zbyt mały, aby ruszyć do akcji, kiedy ktoś prosi o pomoc.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie