Strefa Mocy w Stalowej Woli. Ludzie osuwali się na ziemię po dotknięciu ich przez ojca Antonello

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Jedna z osób, która osunęła się na ziemię po dotknięciu ręką przez ojca Antonello
Jedna z osób, która osunęła się na ziemię po dotknięciu ręką przez ojca Antonello Zdzisław Surowaniec
Udostępnij:
Stalowa Wola znalazła się w gronie dziesięciu miast, w których organizowana jest "Strefa Mocy". To radosne i pełne pasji rekolekcje, uwielbienie oraz świadectwa ludzi, którzy doświadczyli łaski od Boga.

Ekipa "Strefy Mocy" to wspólnota ponad 30 osób różnych stanów, talentów, profesji i pasji, oddanych Panu Bogu. Dwa tiry sprzętu, scenografia, animacje, grafiki, rekwizyty - w Stalowej Woli zlokalizowane na nadsańskich błoniach 31 maja i 1 czerwca. Tegoroczne hasło spotkania to "W mocy Ducha Świętego".

Rekolekcje prowadzili dwaj znani misjonarze charyzmatycy z Brazylii: ojcowie Antonello i Enrique. Towarzyszył im Zespół Ewangelizacyjny świeckiego misjonarza Witka Wilka, muzyka kochający Boga i jazz. Człowieka głoszącego Ewangelię „gdzie i jak się tylko da”. Od 23 lat prowadzi i współprowadzi różnego rodzaju rekolekcje tematyczne i ewangelizacyjne. Wraz z żoną, założyli już piętnaście charyzmatycznych wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych, które obecnie zrzeszają około pięć tysięcy ludzi.

- Podczas wielu lat naszej misji ewangelizacyjnej Bóg pozwolił nam wspólnie z żoną odkryć wiele innych pasji, a jego niezmienna miłość do każdego człowieka, pomaga nam je rozwijać i dzięki temu dawać pracę innym - mówi Witek Wilk.

31 maja odbyło się rozpoczęcie spotkań otwartych od godziny 16, o godzinie 18 - Msza święta i adoracja eucharystyczna, 20.30 - uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie Witek Wilk i zaNim uwielbienie. Podobny program był w sobotę 1 czerwca. Ojciec Antonello zachęcał do bezgranicznego zaufania Jezusowi, z którym pokonywać można zagrożenia, jakie są w świecie.

Ojciec Antonello Cadeddu i ojciec Enrique Porcu - są włoskimi kapłanami, którzy wyjechali do Brazyli by tam wśród najbiedniejszych mieszkańców faveli głosić Ewangelię i podejmować uczynki miłosierdzia. Kapłani ci prowadzą wspólne życie z ludźmi najbardziej opuszczonymi: z bandytami, dealerami narkotyków, prostytutkami. Nocują razem z nimi na ulicy, żeby zabierać ich do prowadzonych przez nich domów i głosić im miłość Boga. Ofiarowują im przede wszystkim słowo Boże i moc Ducha Świętego.

W 2000 r. powołali do życia katolicką wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Swoją posługą ks. Antonello i ks. Enrique udowadniają, że kiedy wkracza w naszą codzienną rzeczywistość wiara, moc Ducha Świętego, prawdziwa miłość do Jezusa, wtedy w krótkim czasie dzieją się prawdziwe cuda. Jezus uzdrawia, leczy, daje nowe życie, daje miłość, wskrzesza. Są oni żywymi świadkami że ewangelizacja sprowadza się do wprowadzania Jezusa w życie danej osoby. A Jezus sam się troszczy o daną osobę dokonując w jej życiu cudu przemiany serca, odnowienia umysłu, nawrócenia czy uzdrowienia.

Jak sami mówią: Wielokrotnie doświadczyliśmy, że osoby, za które modliliśmy się, zostały dotknięte, zmieniły swoje życie, nawróciły się, choć niekoniecznie doznały fizycznego uzdrowienia. Możemy zaświadczyć i potwierdzić, że Pan zawsze czyni to, co sam chce, musimy Mu na to pozwolić, gdyż zawsze chce tego, co jest dla nas dobre.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze 20

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosc
sredniowiecze,i my idziemy z duchem czasu???? europa kolejnej predkosci!!!! chlop wujt pleban wszystko takie nijakie??? nic nie mam do orientacji religijnych bo sa takie same jak orientacje sexualne!!!! ale to zalosne na calej linii!!!! niedlugo nie bedziemy sie roznic od obywateli dalekiego wschodu tylko ze my biedniejemy a oni sie bogaca naszym kosztem i tak samo sa porabani religijnien jak i my co widac na zalaczonym obrazku!!!! dawno temu w rzeszowie rozbierano w nocy smietniki z cegiel aby wybudowac kosciol,na pewnym osiedlu.Coz stare czasy widac wracaja,takie szarlatanstwo w stylu amerykanskich ksiezy oszolomow ktorzy codziennie maja kontakt z jezusem!!! brak slow na ludzka naiwnosc!!!!
777
A na zdjęciach 9-10 widzimy Mobilne Pogotowie Spowiedników - Księża Bez Granic. Gdy tylko jest potrzeba wyspowiadania grzesznika, który sam do Kościoła udać się nie może bez względu jaki byłby po temu przyczyna i powód, wówczas dzwoni się do takiego pogotowia, a sukienkowy zaraz jak dostanie z Centrali namiary na bluźniercę w mig pakuje konfesjonał do busa, stułę na kark i bible w zęby i na sygnale w te pędy rozgrzeszać zabłąkaną owcę, gdziekolwiek by ta się nie znajdowała w danym momencie.
K
Kompan od butelki
2019-06-03T13:52:46 02:00, Księżulek:

Co to za głupia baba leży?

Obaliła butelkę wina mszalnego co go miała w reklamówce i zaliczyła zgon. Gorąco było.

B
Brzeszczot
Drodzy forumowicze z wygasających i upadłych gimnazjów oraz ze zlikwidowanych trzyletnich liceów oraz przemili studenci marketingu i zarządzania, ufologii, europeistyki, wróżbiarstwa, ochrony krajobrazu, horoskopologii, genderyzmu, filozofii marksistowsko-leninowskiej i tym podobnych proeuropejskich postępowych kierunków, należy wam wyjaśnić, iż Kościół Katolicki Obrządku Łacińskiego nie jest organizacją charytatywną, czy przedsiębiorstwem, organizacją pozarządową, lecz wspólnotą osób ożywianych działaniem Ducha Świętego. Kościół też nie jest partią polityczną, która zabiega o poklask i głosy potencjalnych wyborców niezależnie od jakichkolwiek przekonań przez nich prezentowanych. Kościół w swojej działalności nie kieruje się też tzw. słupkami sondażowymi i nie dostosowuje swojego nauczania polegającego na głoszeniu Dobrej Nowiny do oczekiwań kontestujących lub kwestionujących Prawdę Objawioną, czy żądań wszelakiej maści „poprawiaczy” i „nauczycieli” europoprawnej moralności. Sam Ojciec Święty Franciszek powiedział, że nie można głosić Chrystusa bez Kościoła, który tworzą nasi Pasterze wraz z całym Ludem Bożym. Dlatego ewangelizacja nigdy nie jest działaniem odosobnionym, indywidualnym i prywatnym, lecz zawsze kościelnym. Wiara jest bowiem darem, którego nie można zatrzymać dla siebie, lecz którym trzeba się dzielić, inaczej grozi nam, że staniemy się „wyizolowani, bezpłodni i chorzy”. Głoszenie Ewangelii jest nierozerwalnie związane z byciem uczniem Chrystusa i stanowi stałe zaangażowanie, które ożywia całe życie Kościoła. Katolicy mają obowiązek głoszenia Ewangelii. Tego od nas oczekuje Bóg. Jednak nie jest to łatwe zadanie. Dlatego w dzisiejszych czasach spotykamy naiwnych chrześcijan, katolików, którzy publicznie deklarują swoją wiarę, że są ludźmi wierzącymi, ale jednocześnie dodają to „ale!” i mówią „jestem wierzącym, ale nie zgadzam się z tym, co mówi Kościół na temat np. „in vitro”, aborcji, eutanazji, homoseksualizmu i jeszcze wielu innych prawd głoszonych przez naszych Duchowych Przewodników. To właśnie takie myślenie prowadzi do postawy, charakteryzującej współczesne czasy, że wszystko ma być wyborem, że ważne jest tylko to, co my wybieramy, również w sprawach wiary i naszej relacji z Bogiem. A w rzeczywistości łatwo można zaobserwować proces, gdzie najpierw odrzuca się naszych Pasterzy, Kościół, później Chrystusa, następnie Boga i wreszcie samą religię. Na końcu pozostaje jakaś bliżej nieokreślona „duchowość”, która sama w sobie nie ma żadnej treści i pozwala indywidualistycznie, w zupełnie dowolny sposób podchodzić do sfery sakralnej.
A
Antykler
Szkoda mi tych oszołomów czesc ż nich w ogóle nie posiada mózgu a reszta ma je wyprane
S
Snowid
2019-06-03T11:50:12 02:00, DT:

Wiara katolicka nie opiera się na emocjach tylko na rozumie, logice i wolnej woli. Kościół Katolicki nie jest instytucją przemysłu rozrywkowego żeby grać na emocjach i poprawiać samopoczucie. Wszelkie tego typu odloty muszą się źle skończyć bo jak ktoś skupia się na efektach dźwiękowych i wizualnych będzie szukał coraz mocniejszych efektów i rozrywki a te zapewni mu przemysł rozrywkowy który dysponuje znacznie większymi możliwościami technicznymi i emocjonalnymi niż jakiś nawiedzony ksiądz. Szczególne szkody powodują tacy księża wśród dzieci i młodzieży - zamiast przekazywać im poważne sprawy traktując ich jak dorosłych infantylizuje się wiarę i te dzieci i młodzież idą za tymi którzy zapewnią im lepszą rozrywkę bo takie efekciarstwo kościelne szybko ich nudzi.

ŻADNA, ale to ŻADNA wiara nie opiera się jak piszesz na rozumie czy logice!!! Dlatego od powstania homo sapiens KAŻDA wiara czy religia wykorzystywała naiwność ludzką czy też chęć brania udziału w rytuałach religijnych dla własnych celów szamanów, późniejszych kapłanów. Tyle!

K
Kb
Ładnie pochlali
G
Gość
Coś takiego akurat nie ma za wiele wspólnego z wiarą katolicką, a bardziej zalatuje to sekciarstwem. Wypisz wymaluj zielonoświątkowcy. Tacy ludzie umniejszają normalną praktykę religijną i zastępują ją dziwnymi zachowaniami przypominającymi choroby psychiczne lub jakieś opętanie z taniego horroru. Generalnie im dziwniej tym lepiej wg nich. Tarzanie się po ziemi, udawanie jakichś ataków spazmatycznych czy bełkot nazywany darem języków. Tak na marginesie, wg biblii dar języków polegał na tym, że apostołowie zaczęli mówić normalnymi językami dla nich obcymi ale zrozumiałymi dla przybyszów z sąsiednich krajów i nie miało to nich wspólnego z bełkotem który wydzielają z siebie praktykujący te dziwne praktyki religijne. Śmieszy mnie też ta nowomowa gdzie każda łąka to błonie, gdzie każdy szarlatan to charyzmatyk, a zwyczajne dziwactwa godne uwagi psychiatry nazywa się praktyka religijną. CO ciekawe gdy wrzuci się w google nazwisko niejakiego Witka Wilka to jak się okazuje całkiem nieźle się dorobił na tym udawaniu religijnego, ma kilka firm, parę nieruchomości i sporo drogich samochodów, ma nawet wypożyczalnie drogich aut. Warto zainteresować skarbówkę tym człowiekiem, chociaż aktualne władzę raczej kryją nadużycia w kościele więc nie spodziewałbym sie konkretów.
K
Księżulek
Co to za głupia baba leży?
w
wieżonco
Co za ciemnota !

Księdzu by w dupe wleźli ale po co ?

Przecież ksiądz nie jest BOGIEM !
D
DT
Wiara katolicka nie opiera się na emocjach tylko na rozumie, logice i wolnej woli. Kościół Katolicki nie jest instytucją przemysłu rozrywkowego żeby grać na emocjach i poprawiać samopoczucie. Wszelkie tego typu odloty muszą się źle skończyć bo jak ktoś skupia się na efektach dźwiękowych i wizualnych będzie szukał coraz mocniejszych efektów i rozrywki a te zapewni mu przemysł rozrywkowy który dysponuje znacznie większymi możliwościami technicznymi i emocjonalnymi niż jakiś nawiedzony ksiądz. Szczególne szkody powodują tacy księża wśród dzieci i młodzieży - zamiast przekazywać im poważne sprawy traktując ich jak dorosłych infantylizuje się wiarę i te dzieci i młodzież idą za tymi którzy zapewnią im lepszą rozrywkę bo takie efekciarstwo kościelne szybko ich nudzi.
M
Matt
Byłem kiedyś na koncercie disco polo, tam też się niektórzy osuwali...
G
Gość
Wygląda, że ze 100 osób było i to jest pocieszające.
G
Gość
2019-06-02T18:35:57 02:00, ToM:

Jednak Podkarpacie to idioci.

I wlasnie za takich ludzi jak Ty trzeba sie modlić

G
Gość
2019-06-02T17:07:58 02:00, Gość:

Dlaczego Kościół bawi się w protestantyzm? Mamy piękne Msze w tradycyjnym rycie, a ludzie nadal odwracają się plecami do Boga.

To w takim razie cała Biblia do śmieci bo mowi o tym że Bóg żyje i działa. Nie wiem jak Ty ale ja wierzę w Boga żywego z którym można mieć relacje, a nie w odprawianie rytuałów bez rozumienia ich.

Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie