Studniówka maturzystów „Sikorskiego” ze Stalowej Woli w...

  Studniówka maturzystów „Sikorskiego” ze Stalowej Woli w Dworze Galicja

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Szalona studniówkowa zabawa maturzystów od „Sikorskiego”
  1/59
  przejdź do galerii

  Szalona studniówkowa zabawa maturzystów od „Sikorskiego” ©Zdzisław Surowaniec

  Cztery klasy maturalne - jedna z technikum, pozostałe z liceum - z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 imienia generała Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli, miało studniówkę w sobotę, 9 lutego w Dworze „Galicja” w Rzeczycy Długiej.


  Prowadząca część oficjalną studniówki Paulina, Patryk i Mateusz powiedzieli razem: „Dzisiaj w głowie czarne chmury, lecz zdążymy do matury. Niech dzięcioły w lesie kują, maturzyści dziś balują”.

  Od Pauliny usłyszeli: - Pragniemy złożyć ukłon w stronę wychowawców, którzy nigdy nie tracili sił, by przemawiać nam do rozsądku. Rozsądku, który w młodzieńczym wieku nie jest czymś oczywistym. Przyznajemy, byliśmy dość niesforni, dlatego chcemy przeprosić za popełnione błędy i podziękować za wyrozumiałość.

  Na hasło dane przez dyrektor Agatę Krzek poszczególne klasy ruszyły do poloneza. Miedzy kolejnymi tańcami, prowadzący przypomnieli, że „polonez to taniec spokojny, dostojny, płynny”, że pierwsza studniówka pojawiła się w 1821 roku. Wymieniono także przesądy studniówkowe, na przykład, ze bawiący się muszą mieć na sobie jakąś czerwoną część garderoby w kolorze czerwonym, aby zdać maturę.

  Po kolacji młodzież ruszyła w tany i bawiono się wspaniale do muzyki granej przez orkiestrę. Był jeszcze tort uroczyście wniesiony z fajerwerkami, z logo szkoły.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]