MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sukces tarnobrzeżan w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu

/PISZ/
Renata Dąbrowska wywalczyła w Warszawie Złoty medal.
Renata Dąbrowska wywalczyła w Warszawie Złoty medal. Archiwum klubowe
Cztery medale zdobyli reprezentanci Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi "Nan Bei - Biały Żuraw" podczas jubileuszowych 20 Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu, które rozegrane zostały w Warszawie. Zawodnicy "Białego Żurawia" rywalizowali w konkurencji taolu prezentując formy tai chi.

Nasi sportowcy startowali w grupach mieszanych, wspólnych dla kobiet i mężczyzn. Renata Dąbrowska była bezkonkurencyjna zajmując pierwsze miejsce i zdobywając złoty medal za formę z bronią - wachlarz chen 56. Jadwiga Sochaj odniosła podwójny sukces zajmując drugie miejsce i zdobywając srebrny medal za formę sportową z mieczem taijijian 32 oraz pierwsze miejsce i złoty medal za formę obligatoryjną yang 40. Maciej Boroń był drugi wywalczając srebrny medal za formę obligatoryjną taijiquan 24. Do zawodów nasi zawodnicy przygotowywali się pod kierunkiem dwójki trenerów - Jadwigi Sochaj i Wojciecha Wesolińskiego.

Mistrzostwa były silnie obsadzone brali w nich udział zawodnicy z: Polski, Słowacji oraz Rosji. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu odbywały się wspólnie z 11 edycją Grand International Wushu Festiwal.

Tai chi to jeden ze stylów kung fu, opracowany około 18 wieku w Chinach, a wywodzący się z grupy chińskich sztuk walki określanych wspólnym mianem "wushu". Uprawianie tai chi służy nie tylko rozwojowi umiejętności walki, ale także - a może przede wszystkim - zdrowiu ćwiczącego. Z tego względu, dzisiaj tai chi znane jest na świecie przede wszystkim jako gimnastyka zdrowotna prowadząca do harmonii ciała i umysłu. Swoją popularność tai chi zawdzięcza unikatowej metodzie treningowej polegającej na wykonywaniu bardzo spokojnych miękkich ruchów imitujących sztukę walki wręcz oraz z użyciem broni: miecza, szabli, włóczni i wachlarza.

Tai chi można uprawiać w każdym wieku. Ma to również swoje przełożenie na udział w zawodach sportowych, gdzie zawodnicy mogą rywalizować w różnych kategoriach wiekowych do sześćdziesiątego roku życia. W Tarnobrzegu zajęcia tai chi prowadzone są od 2006 roku. Oprócz tego, są organizowane obozy szkoleniowe i dodatkowe seminaria. Nasi zawodnicy od samego początku brali udział i odnosili sukcesy na regionalnych i ogólnopolskich zawodach sportowych organizowanych przez Polski Związek Wushu, budując w ten sposób prestiż i renomę szkoły, potwierdzając tym samym wysoki poziom kształcenia. Szczególnie cieszy fakt, że nasi zawodnicy mieszkając i ćwicząc w niewielkiej podkarpackiej miejscowości, mogą z powodzeniem rywalizować z reprezentantami dużych szkół z wielkich miast w Polsce i poza jej granicami. Uczniowie Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi "Biały Żuraw" mają także na swoim koncie przygodę z filmem. Wystąpili w jednym z odcinków popularnego serialu "Ojciec Mateusz".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie