Sukcesy Delfina Tarnobrzeg na zawodach pływackich

DW
archiwum klubu
Duży sukces pływaków klubu UKS Delfin Masters Tarnobrzeg. Podczas odbywających się niedawno w Łodzi Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu Masters zdobyli oni łącznie aż czternaście medali, a w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego dołożyli kolejne trzynaście krążków.

Tarnobrzeski klub pływacki reprezentował następujący skład: Angelika Rozmus, Agata Meksuła, Maciej Płaneta, Krzysztof Ślęczka, Piotr Darowski, a ich trenerem był Krzysztof Dydo. W całych zawodach startowało 631 zawodników i zawodniczek z 131 klubów z całej Polski i z zagranicy.

Agata Meksuła zdobyła: złoty medal na 100 metrów stylem dowolnym; srebrny medal na 200 m stylem dowolnym; brązowy medal na 50 m stylem dowolnym.

Angelika Rozmus osiągnęła: srebrny medal na 200 m stylem klasycznym; srebrny medal na 400 m stylem zmienny; brązowy medal na 50 m stylem klasycznym; brązowy medal na 100 m stylem klasycznym.

Piotr Darowski zdobył: srebrny medal na 50 m stylem klasycznym; srebrny medal na 100 m stylem klasycznym; srebrny medal na 200 m stylem klasycznym; srebrny medal na 400 m stylem zmiennym; brązowy medal na 200 m stylem zmiennym.

Krzysztof Ślęczka osiągnął: brązowy medal na 100 m stylem klasycznym.

Maciej Płaneta zdobył brązowy medal na 200 m stylem motylkowym.

Czwarte miejsce zajęła sztafeta mieszana: 4x 50 m stylem zmiennym( Agata Meskuła, Angelika Rozmus, Piotr Darowski, Krzysztof Ślęczka).

Szóstą lokatę zajęła sztafeta mieszana 4x 50 m stylem dowolnym (Agata Meskuła, Angelika Rozmus, Piotr Darowski, Krzysztof Ślęczka).

Łącznie udało się zdobyć jeden złoty medal, siedem srebrnych oraz sześć brązowych.

Szczęśliwa "13" w Dębicy

Trzynaście medali zdobyli natomiast pływacy delfina Tarnobrzeg w zawodach, które odbywały się w Dębicy. Były to Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego.

Szymon Skulski zdobył sześć srebrnych krążków (na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, na 50 i 100 m stylem motylkowym oraz na 100 i 200 m stylem zmiennym.

Mateusz Szklarz zdobył brązowy medal na 200 m stylem dowolnym.

Natalia Rzeszowiak zgarnęła dwa srebrne medale (na 50 i 100 metrów stylem dowolnym) oraz jeden brązowy na 50 m stylem grzbietowym.

Łucja Zych zdobyła dwa medale: srebrny na 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy na 100 m tym stylem.

Amelia Ślęczka zdobyła brąz na 100 m stylem klasycznym.

Pozostali pływacy z klubu Delfin Tarnobrzeg również pokazali się z dobrej strony i poprawili wiele swoich dotychczasowych rekordów życiowych na poszczególnych dystansach.