Sukcesy w kimonach. Osiem pucharów dla młodych karateków z Tarnobrzega

/PISZ/
Zawodnicy i zawodniczki z Tarnobrzeskiego klubu Oyama Karate zaliczyli udany występ na zawodach w Lublinie. Archiwum klubowe
W sobotę 8 marca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Wschodniej w Oyama Karate, w których z powodzeniem startowali zawodnicy i zawodniczki Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate.

W zawodach wystartowało ponad 170 zawodników i zawodniczek, miedzy innymi z: Lublina Białegostoku, Olsztyna, Tarnobrzega, Rzeszowa, Jasła, Warszawy, Radomia oraz Kozienic. Tarnobrzeski klub reprezentowało 11 osób: Konrad Mystek, Aleksandra Mystek, Wiktor Gągola, Karolina Gnat, Sebastian Uzar, Maciek Grabski, Dawid Stawowy, Mateusz Ślęzak, Sebastian Dziama, Łukasz Mróz oraz Kamil Wydra.

- Zawodnicy naszego klubu zaprezentowali bardzo dobry poziom wyszkolenia i przygotowania, potwierdzając tym samym, że przygotowania do Mistrzostw Polski w kumie, które odbędą się w Andrychowie w dniach 12-13 kwietnia przebiegają prawidłowo. Hjestm bardzo zadowolony z naszej młodzieży - trener w Tarnobrzeskim Klubie Oyama Karate Grzegorz Uzar.

W kategorii juniorek młodszy pierwsze miejsce zajęła Karolina Gnat, natomiast Aleksandra Mystek była druga. W rywalizacji juniorów młodszych Sebastian Uzar był najlepszy w kategorii wagowej plus 50 kg, natomiast Maciej Grabski zajął drugie miejsce w minus 50 kg. W rywalizacji juniorów starszych drugi był Sebastian Dziama, natomiast wśród seniorów kategorii wagowej powyżej 80 kg drugie miejsce zajął Łukasz Mróz, natomiast w minus 80 kg trzeci był Dawid Stawowy. Blisko miejsc na podium blisko podium byli Konrad Mystek oraz Wiktor Gągola, którzy w swoich kategoriach wagowych zajęli czwarte lokaty.