Świetna gra Elizabety Samary z KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg na turnieju WTT Middle East Hub - WTT Star Contender w Doha

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Zawodniczka KTS Enea Siarkpolu Tarnobrzeg, Rumunka Elizabeta Samara, bierze udział w prestiżowych rozgrywkach w katarskim Doha, w turnieju rangi WTT Middle East Hub - WTT Star Contender. W czwartek 11 marca awansowała ona do półfinału tych rozgrywek.

Rumunka zaczęła rywalizację w tym turnieju we wtorek dziewiątego marca. Na początek zawodniczka KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg dostała do rywalizacji mecz z zawodniczką z Ukrainy.

Gannę Gaponovą Samara pokonała bez straty seta - 3:0 (11:9, 11:8, 11:3). Dzięki temu awansowała do kolejnej rundy, w której zmierzyła się z reprezentantką Japonii. Mecz z Kasumi Ishikawą również wygrała bez straty choćby jednego seta, jednak pojedynek był niezwykle wyrównany - dwa sety Samara wygrała na przewagi, a w żadnym nie uzyskała większej przewagi niż dwupunktowa. Ostatecznie wygrała 3:0 (13:11, 11:9, 12:10).

W czwartek Samara grała z rywalką z Korei Południowej i tu potrzebowała już do awansu pięciu setów. Kim Hayeong pokonała 3:2 (15:13, 7:11, 6:11, 11:8, 14:12). Dzisiaj (piątek) o awans do finału turnieju w Doha zagra z zawodniczką z Singapuru, Tianwei Feng. Początek meczu o godzinie 14:40.