Szach mat w stalowowolskiej bibliotece

Zdzisław Surowaniec
Młodsze pokolenie zadziwia sprawnością gry w szachy i dowodzi, że liczy się nie tylko telewizor i komputer. archiwum
Katolicki Klub Sportowy "Victoria" zorganizował II turniej szachowy o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W turnieju szachowym uczestniczyły 32 osoby ze Stalowej Woli, Jastkowic, Pysznicy, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Nowej Sarzyny i Tarnobrzega. Zawodnicy rozgrywali pojedynki szachowe w grupach wiekowych: A - Seniorzy, B - juniorzy do lat 18.

Zwycięzcą zawodów w kategorii "Seniorzy" została reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Rudnik nad Sanem – Anna Trybowska zdobywając komplet punktów (7 punktów), drugie miejsce zajął Mateusz Sondej (5,5 punktów) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, trzecie miejsce zajął Robert Brak (4 punkty) również z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, natomiast czwarte miejsce zajął Adam Soja (3 punkty) również z Victorii.

W klasyfikacji wiekowej: 1999-2003 pierwsze miejsca zajęła Barbara Trybowska UKS Orlik Rudnik nad Sanem, drugie miejsce zajął Krzysztof Socha z MZKS Unia Nowa Sarzyna, trzecie miejsce zajął Mikołaj Złotek również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, czwarte miejsce zajęła Urszula Jakubowska z MZKS Unia Nowa Sarzyna.

W klasyfikacji wiekowej: 2004 i młodsi premiowane miejsca zajęli: pierwsze Adrian Słoniec zdobywając z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, drugie zajął Adrian Toniakz UKS Orlik Rudnik nad Sanem, trzecie miejsce zajęła Izabela Tokarz z UKS SP 1 Leżajsk, zaś czwarte miejsce zajął Piotr Szpila z UKS SP 1 Leżajsk.

Dla zwycięzcy turnieju szachowego w kategorii "Seniorzy" przygotowano puchar i nagrodę rzeczową oraz dyplom. Za 2 – 4 miejsca organizatorzy wręczyli nagrodę rzeczową oraz dyplomy. Ufundowano również 4 nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla czterech najlepszych juniorów w kategorii wiekowej 1999-2003 a zwycięzca otrzymał dodatkowo puchar. W kategorii wiekowej 2004 i młodsi również ufundowano 4 nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla czterech najlepszych juniorów a dla zwycięzcy dodatkowo puchar. Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybyli zaproszeni goście: Stanisław Sobieraj – Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Agata Krzek z Rady Miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Anioł – prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli. Podziękowali serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczyli puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy.