Sześć medali dla pływaków z UKS Delfina Tarnobrzeg

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Udostępnij:
UKS Delfin Tarnobrzeg zdobył sześć medali w Podkarpackiej Lidze Pływackiej dzieci (lat 11-12). Zajął trzecie miejsce drużynowo.

Trzecie miejsce w punktacji drużynowej i trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej zajął UKS Delfin Tarnobrzeg w Podkarpackiej Lidze Pływackiej dzieci 11-12 lat odbywającej się na mieleckiej pływalni. W trzeciej edycji zawodów wzięło udział 230 zawodniczek i zawodników z 17 klubów podkarpackich. Zawodnicy z Tarnobrzega przywieźli sześć medali (dwa złote i cztery srebrne). Najlepszym zawodnikiem 11-letnim trzeciej edycji i całej ligi wiosennej został zawodnik UKS Delfin Albert Borkowski (uczeń Szkoły Podstawowej nr 3), a jego klubowy kolega Nikodem Kraska w kategorii 12 lat zajął trzecie miejsce.

Kto z tarnobrzeskiego klubu zdobywał medale?

Albert Borkowski (rocznik 2011): złoty medal na 200 m stylem dowolnym, złoty medal na 100 m stylem zmiennym.

Nikodem Kraska (2010): srebrny medal na 100 m stylem motylkowym, srebrny medal na 400 m stylem dowolnym.

Sztafety: srebrny medal sztafeta 4x50 m stylem zmiennym chłopców 11 lat i młodsi (w składzie Bartosz Włodarczyk, Michał Kozioł, Albert Borkowski, Mateusz Byrski); srebrny medal sztafeta 4x50 m stylem zmiennym chłopców 12 lat (w składzie Mateusz Gajewski, Michał Rzeszowiak, Nikodem Kraska, Bartłomiej Kozioł).

Miejsca punktowane zdobywali: czwarte miejsce sztafeta 4x50 m stylem zmiennym chłopców 12 lat, czwarta miejsce sztafeta 4x50 m stylem zmiennym dziewcząt 11 lat i młodsi; Bartosz Włodarczyk (2011): szóste miejsce na 50 m stylem grzbietowym; Maja Krasowska (2011): piąte miejsce na 200 m stylem dowolnym, piąte miejsce na 50 m stylem klasycznym.

Wystąpili również: Zuzanna Góra, Aleksandra Dusak, Izabela Baran, Szymon Stępień.

Tata w klatce stawia córkę na nogi. To niesamowita historia.