Sześć medali w niepełnosprawnych tenisistów stołowych z Tarnobrzega

Piotr Szpak
Maciej Nalepka (w środku) okazał się najlepszy w rywalizacji zawodników grających na wózkach. Archiwum prywatne
Sukcesem zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg zakończone zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Czech, które rozegrane zostały w Ostrawie. Open 2015 w tenisie stołowym są bardzo szczęśliwe.

- Odnieśliśmy wspaniały sukces, wygrywając cztery kategorie a w dwóch zajmując drugie miejsce. Była to ponad jedna trzecia medali jaką przywiozła cała reprezentacja Polski z tych zawodów - mówił prezes tarnobrzeskiego klubu Rajmund Zięba.

W turnieju indywidualnym Karolina Pęk zajęła pierwsze miejsce w klasie łączonej VII-X kobiet, pokonuje 3:0 (9, 9, 3) Niemkę Juliane Wolf, 3:0 (5, 4, 5) Rosjankę Ulije Shishkine, 3:0 (5, 8, 11) Karmit Dor z Izraela, by w finale zwyciężyć ponownie Juliane Wolf z Niemiec 3:1 (8, 6, -7, 6).

W klasie startowej trzeciej wózki mężczyzn Maciej Nalepka zwyciężył w świetnym stylu pokonując: Hiszpana Edera Roberto Rodrigueza 3:0 (2, 1, 8), Francuza Stephane Gil-Martinsa 3:1 (9, 7, -5, 7), Czecha Jama Suja 3:0 (2, 5, 3). W 1/8 miał wolny los, a w półfinale ograł Francoisa Geuljansa z Francji 3:1 (2, -9, 5, 6) by finale pokonać Austriaka Manfreda Dollmanna 3:2 (8, -5, 8, -5, 4).

Krzysztof Żyłka w klasie startowej IV wózki mężczyzn zajął drugie miejsce. pokonuje Ukraińca Witalija Popoka 3:1 (8, 5, -7, 9) i Czecha Jiri Żaka 3:2 (5, -4, -9, 7, 1). W 1/8 miał wolny los a w półfinale zwyciężył 3:0 (6, 8, 9) Miroslava Homa z Serbii by w finale ulec po zaciętej walce 2:3 (8, -8, 9, -9, - 4) Rafałowi Lisowi.

W turnieju drużynowym Karolina Pęk wraz z Katarzyną Marszal wygrały klasę łączoną VI-X kobiet. W rozgrywkach grupowych pokonując drużynę norweską Aida Dahlen/Merethe Tveiten 3:1 a przegrywając 2:3 z drużyną rosyjską. W półfinale pokonały 3:1 drużynę izraelsko - niemiecką Karmit Dor/Juliane Wolf a w finale zrewanżowały się Rosjankom pokonując je 3:1.

W klasie IV drużyna Polska Krzysztof Żyłka/Rafał Lis wygrała wszystkie mecze pokonując drużyny chorwacko-hiszpańską Dinko Obilinovic/Eder Roberto Rodriguez 3:0, austriacką Manfred Dollmann/Olivier Teufenbach 3:1 i czesko – ukraińską Jiri Żak/Vitaliy Popok 3:0.

W klasie trzeciej drużyna Polska Maciej Nalepka/Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk zajmuje drugie miejsce. W fazie grupowej wygrywają z drugą drużyną francuską Florian Paire/Stephane Gil-Martins 3:0, z japońsko izraelską Shinichi Yoshida/Shmulik Ben Asor 3:0 i rosyjsko litewską Rail Galiakberov/Igor Lavrentjev 3:0.

W półfinale Polacy pokonali drużynę francuską Vincent Boury/Francois Geuljans 3:0, by w finale po zaciętej walce przegrać 2:3 z drużyną z Brazylii David Andrade de Freitas/Welder Knaf.

Czwarty zawodnik tarnobrzeskiego klubu z reprezentacji Polski Dawid Sowa zarówno w turnieju indywidualnym w klasie startowej dziewięć mężczyzn jaki w turnieju drużynowym wraz Mariuszem Olczakiem w klasie łączonej IX-X mężczyzn swoje gry skończył na fazie grupowej.