Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoły w powiecie niżańskim przygotowane na przyjęcie uczniów. Obowiązują określone procedury. Zdalne nauczanie jednak pozostaje

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Tak wygląda zdalna nauka jednej z uczennic Liceum Ogólnokształcącego imienia hetmana Czarnieckiego w Nisku
Tak wygląda zdalna nauka jednej z uczennic Liceum Ogólnokształcącego imienia hetmana Czarnieckiego w Nisku Liceum Czarnieckiego
Od 25 maja weszliśmy w kolejny etap stopniowego uruchamiania zajęć w szkołach powiatu niżańskiego – głosi komunikat starostwa niżańskiego.

Po rozpoczęciu działalności dydaktycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem, dla dzieci objętych opieką przedszkolną oraz wczesnym wspomaganiem rozwoju, których rodzice zadeklarowali ich udział w zajęciach, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, do Ośrodka mogą już uczęszczać także uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, dla których organizowane będą zajęcia opiekuńczo–wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych. W pozostałych szkołach umożliwiono maturzystom udział w konsultacjach indywidualnych i w małych grupach.

Część z uczniów rozpoczęła praktyki zawodowe realizowane u pracodawców. Za tydzień przygotowywane jest uruchomienie konsultacji dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.

Ze względu na obowiązujący nadal stan epidemii, dyrektorzy szkół ustalili ilu uczniów może przybyć do szkoły i przygotowywali odpowiednie procedury, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia. W czasie przygotowania do realizacji konsultacji, zajęć i praktyk uwzględniono wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Natomiast w związku ze zbliżającymi się terminami egzaminów, zwłaszcza maturalnego, szkoły zaopatrują się w dodatkowe środki ochrony, dokonując niezbędnych zakupów oraz pozyskując asortyment taki jak płyny do dezynfekcji, dyspensery czyli dozowniki czy ozonatory do usuwania wirusów, bakterii, brzydkich zapachów.

W dalszym ciągu dla części uczniów prowadzone jest zdalne nauczanie, które przynosi zadowalające efekty dydaktyczne – ocenia starostwo. Na przykład wszyscy pedagodzy i uczniowie liceum Czarnieckiego mogą korzystać z bezpłatnej platformy Microsoft Office 365 dla edukacji. Otrzymali służbowe adresy, konta pocztowe i dostęp do zasobów w chmurze OneDrive. Korzystają z pakietu Office on-line lub instalują wybrane aplikacje na dysku. W usłudze Teams funkcjonują wirtualne klasy. Niektórzy wybrali rozwiązanie w postaci stworzenia wirtualnych klas w usłudze Google Classroom lub założyli oddziały na platformie do zdalnej nauki epodręczniki. Naturalnym wyborem jest dziennik elektroniczny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie