Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Taneczne kroki stalowowolskiego „Smyka”. Najmłodszego zespołu Spółdzielczego Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Najmłodsze dzieciaki z Zespołu Tanecznego „Smyk”
Najmłodsze dzieciaki z Zespołu Tanecznego „Smyk” Fot. Zdzisław Surowaniec
Czas na mniejsze dzieci – stwierdzili w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. I dzieciaki doczekały się swojego spektaklu. Dziecięcy Zespół Taneczny „Smyk” zaprosił w sobotę na koncert „Fabryka marzeń”.

Koncert miał być zorganizowany w amfiteatrze, ale prze kłębiące się chmury i zagrożenie, że spadnie deszcz, przeniesiono go do sali widowiskowej. Tu na widowni zasiedli rodziny i mieszkańcy oklaskujący najmłodszych artystów.

Spektakl był wzruszający, bo dzieciaki dały z siebie wszystko czego się nauczyły podczas żmudnych prób z instruktorem i choreografem Urszulą Wieczorek. W Spółdzielczym Domu Kultury jest pięć grup wiekowych „Smyka”.

Na uwagą zasługują także piękne stroje dzieci. Szczególnie wzruszają dzieciaki przebrane kolorowo za Teletubisie oraz chłopcy w policyjnych kostiumach. Całości dopełniała muzyka i efekty świetlne. Za sukces można uznać to, że udało się zachęcić do tańca sporą grupę chłopców. Z tym zawsze jest problem, bo dziewczynki są znacznie bardziej chętne do tańczenia.

Dyrektor SDK Józef Sroka cieszył się, że po długich miesiącach obostrzeń związanych z epidemią, można było wystawić taneczny spektakl z udziałem widzów. Podziękował rodzicom, że przyprowadzają dzieci na zajęcia, a dzieciom za trud nauki tańca.

Dziecięcy Zespół Tańca “Smyk” powstał w 1999 roku. Od początku instruktorem i choreografem zespołu jest Urszula Wieczorek. W zajęciach uczestniczą dzieci od 4 do 12 lat w pięciu grupach wiekowych.

W grupie I uczestniczą najmłodsze dzieci jakie uczęszczają na zajęcia do Spółdzielczego Domu Kultury. Zajęcia, na których dzieci uczą się samodzielności, współpracy w grupie oraz poprzez naukę tańców integracyjnych rozwijają swoje możliwości motoryczne i ćwiczą pamięć ruchową – odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 minut.

W pozostałych grupach uczestnicy poznają różne techniki taneczne, uczą się lekkości, dokładności, gracji, pracują nad gibkością ciała, koordynacją ruchów, wzmacniają układ ruchowy. Ćwiczenia ukierunkowane są na kształtowanie kultury ruchowej, zdolności twórczych, a także rozwoju muzykalności. Podczas zajęć u dzieci kształtowane jest zorganizowanie, precyzja, zdyscyplinowanie, dokładność i systematyczność. W programie Zespołu znajdują się inscenizacje taneczne, układy z zakresu tańca towarzyskiego oraz mód tanecznych

Urszula Wieczorek z myślą o promowaniu tańca współczesnego i jazzowego wśród młodzieży założyła w 1999 roku Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „Pasja”. Koncert z tym zespołem był w niedzielę. W swoim repertuarze ma etiudy taneczne z takich form tańca jak jazz, modern, balet jazz, broadway jazz, funky, salsa jazz. Z biegiem czasu Zespół rozbudował swój program o takie formy wyrazu artystycznego jak taniec towarzyski, wokal, i teatr ruchu. Zespół skupia młodzież w wieku od 13 roku życia.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto