MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeg. Kolejne zajęcia warsztatowe o tematyce podatkowej w „Rolniku”

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół numer 2 w Tarnobrzegu, czyli popularnego "Rolnika" mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach poprowadzonych przez pracownika Urzędu Skarbowego w Tarnobrzegu. Tym razem uczniowie technikum ekonomicznego i technikum spedycji mieli okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, w oparciu o realizowaną w szkole innowację celno-skarbową.

Kolejne zajęcia o tematyce podatkowej w „Rolniku”

Zajęcia odbyły się w ramach porozumienia o współpracy podpisanego w ubiegłym roku szkolnym pomiędzy Zespołem Szkół nr 2 a rzeszowską Izbą Administracji Skarbowej, którego szkolnym koordynatorem jest Bogusława Serwan-Partyńska. Jego celem jest przede wszystkim edukacja młodzieży w zakresie między innymi przepisów prawa podatkowego i celnego, a w przyszłości także szansa na pozyskanie dobrze przygotowanych kadr do pracy i służby w szeregach Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim.

Zajęcia warsztatowe z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych poprowadziła Renata Gruca - kierownik referatu czynności analitycznych i sprawdzających w Urzędzie Skarbowym w Tarnobrzegu. Uczniowie mieli możliwość pod okiem eksperta dokonać analizy przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Dowiedzieli się jak złożyć wniosek o rejestrację podmiotu w KRS oraz analizowali zgłoszenie NIP-8. Poznali również różnice pomiędzy podatkową księgą przychodów rozchodów a księgami handlowymi oraz zasady składania zeznania podatkowego na druku CIT-8.

Były to już ostatnie zajęcia z zakresu innowacji celno-skarbowej w tym roku szkolnym w „Rolniku”. Kolejne warsztaty ze specjalistami z Podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej planowane są od września tego roku. Są to niezwykle cenne spotkania dla uczniów, gdyż poszerzają oni swoją wiedzę z zakresu tematyki celnej i podatkowej oraz nabywają praktyczne umiejętności sporządzania deklaracji celno-skarbowych. Wszystkie zajęcia ze specjalistami z zewnątrz cieszą się w szkole dużym zainteresowaniem.

Źródło: rolnik.tbg.net.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie